Wydarzenie

Rok Stefana Sarzyńskiego: rozwój Warszawy w latach 30. XX wieku

11.02.2023 13:00 - 11.02.2023 14:15
UCK Alternatywy, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Prowadzenie: Maria Kamińska z Oddziału Akademickiego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, przewodniczka, edukatorka muzealna w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, adiunktka w Muzeum Miejscu Palmiry oddziale Muzeum Warszawy. Wstęp wolny.

Bieżący rok został ogłoszony przez Radę Miasta Warszawy Rokiem Stefana Starzyńskiego.

Podczas wykładu przypomnimy kontekst walki o władzę, bohaterskiej legendy i trwałych osiągnięć lat 30. XX w., których efekty, kontynuację lub zakończenie możemy obserwować współcześnie. Ówcześni włodarze miasta bardzo starali się, żeby zbudować prestiż Warszawy jako stolicy odbudowywanego państwa i narodu. Najbardziej znanym z grupy przedwojennych prezydentów i wiceprezydentów Warszawy jest Stefan Starzyński. Podczas wykładu przypomniane zostaną także osiągnięcia Zygmunta Słomińskiego i Jana Pohoskiego.

Partner wydarzenia: Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Bezpłatne wejściówki dostępne w naszej recepcji i online.

Plakat do wydarzenia

Sprawdź lokalizację na mapie