null

Rozpoczyna się modernizacja placu z fontanną w Parku im. Jana Pawła II

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja koncepcji Parki JP2 - widok z perspektywy człowieka, więcej informacji w zał. nr 1
Rozpoczyna się modernizacja placu z fontanną w Parku im. Jana Pawła II

Do końca tego roku zostanie wykonany pierwszy etap modernizacji placu z fontanną w Parku Jana Pawła II. Zaplanowano usunięcie części kostki granitowej, stworzenie rabat, nowe nasadzenia drzew i krzewów, a także wymianę małej architektury. 2 listopada br. teren placu został udostępniony wyłonionej w przetargu firmie AG-Complex, która przeprowadzi wszystkie prace.

- Rozpoczęcie modernizacji placu to świetna wiadomość dla Ursynowa. Jest to nasza odpowiedź na zmiany klimatyczne, ale też na zmieniające się oczekiwania mieszkańców. Po modernizacji powierzchnia biologicznie czynna tego miejskiego placu wzrośnie niemal 10-krotnie i w efekcie w upalne dni będzie się na nim milej spędzało czas. Ponadto nowe nasadzenia wraz z wymienionymi ławkami i koszami spowodują, że to miejsce stanie się po prostu bardziej estetyczne – mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Ursynowa.

Plac w parku Jana Pawła II został urządzony 20 lat temu. To miejsce służy  pieszej komunikacji, jest tam też bardzo popularna wśród mieszkańców fontanna, szczególnie przyciągająca w upalne dni. Organizowane są również różne wydarzenia, np. potańcówki czy koncerty.

Celem projektu autorstwa architekt krajobrazu Katarzyny Łowickiej jest zazielenienie tego terenu. Obecnie powierzchnia biologicznie czynna placu wynosi jedynie 2%, a po zakończeniu prac będzie prawie 20%. Prace będą  prowadzone etapowo. W tym roku zostanie usunięta część kostki granitowej, a w jej miejsce utworzone zostaną rabaty z rozmaitymi nasadzeniami. Będą to krzewy, byliny, cebule. Pojawią się też 4 nowe dorodne lipy oraz 13 wysokich (ok. 2 metrów) krzewów po obu stronach fontanny. Wymieniona zostanie też część małej architektury. 

W przyszłym roku zaplanowane jest poprawienie warunków bytowych lip rosnących już na placu (powiększone zostaną misy wokół drzew) oraz wymiana pozostałych elementów małej architektury.

2 listopada br.  przekazano firmie AG-Complex teren w celu rozpoczęcia modernizacji placu. Umowa w zakresie pierwszego etapu ma być zrealizowana do połowy grudnia 2022 roku.

Koszt tegorocznych prac wyniesie 978 950,32 zł.

Zobacz galerię (2 zdjęć)
Wizualizacja koncepcji Parki JP2 - widok z perspektywy człowieka, więcej informacji w zał. nr 1