null

Rozpoczynamy koszenie na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Prace związane z utrzymaniem zieleni w parkach i na skwerach oraz przy ulicach pozostających pod opieką dzielnicy rozpoczną się 23 maja (poniedziałek). Objęte nimi będą tereny o całkowitej powierzchni ok. 180 ha. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach, dla większości terenów przewidujemy nie więcej niż 2-3 koszenia trawników w sezonie.

- Efektem ograniczonego koszenia jest większa bioróżnorodność oraz retencja wód opadowych. Niekoszone trawniki utrzymują wilgoć, przez co znacznie obniżają temperaturę otoczenia. Przyjęty na Ursynowie model działania sprawdził się i zyskał akceptację mieszkańców w ubiegłych latach. W tym sezonie planujemy maksymalnie trzy koszenia dla większości naszych terenów zieleni - mówi zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

Pierwsze koszenie trawników na terenach zarządzanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów planowane jest od 23 maja do 10 czerwca 2022 r. na powierzchni  ok. 180 ha. Częstotliwość koszenia dostosowana jest  m.in. do warunków pogodowych, miejsca występowania trawy i jej wysokości  oraz bezpieczeństwa  w szczególności w pasach drogowych ulic gminnych. Zaplanowano maksymalnie 3 koszenia. Pierwsze niedługo się rozpoczyna, kolejne terminy będą zależały od warunków pogodowych.

 

Tak jak w ubiegłym roku, wyznaczone zostały tereny, które zostaną skoszone tylko raz oraz w ogóle wyłączone z zakresu koszenia w celu zwiększenia  bioróżnorodności i ilości wód opadowych.  

Zobacz galerię (6 zdjęć)