Wydarzenie

null

Rozwiń skrzydła – kurs dla zapalonych rysowników i początkujących

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.07.2022 10:00 - 17.07.2022 15:00
Ursynoteka-Muzeum, Barwna 8

Ursynoteka-Muzeum przy ul. Barwnej 8, zaprasza na cykl 3 warsztatów letnich dla dorosłych (16+) pt. „NARYSUJ WŁASNE MYŚLI”

Zapewniamy ciekawe materiały plastyczne!
Dyplom i książki z autografami prowadzących dla uczestników wszystkich 3 warsztatów!

Każdy warsztat stanowi odrębną całość. Uczestnik, który weźmie udział we wszystkich trzech, połączy umiejętności zdobywane na kolejnych spotkaniach.
 
Miejsce: Muzeum Ursynoteka, ul. Barwna 8, Warszawa
Ilość miejsc ograniczona - MAKS. 20 uczestników.

Informacje i zapisy tel. 22 649 07 25

Zwrotne wpisowe 150 zł za cykl 3 warsztatów lub 50 zł za 1 wybrany warsztat płatne przy zapisie w Muzeum Ursynoteka płatność i rezerwacje zajęć do 13 lipca (środa)

15 lipca (piątek) godz. 14.00 –19.00 (w tym 30 min. przerwy) 
Warsztaty pt. „Naszkicuj swoje myśli – notowanie, organizowanie i komunikowanie pomysłów”. Zajęcia pokazujące, jak dzięki rysowaniu można zaoszczędzić czas i dotrzeć ze swoim przesłaniem do odbiorcy. Wstęp w formie krótkiego wykładu. Przedstawimy przykładowe style rysowania, np. za pomocą bardzo prostych geometrycznych elementów, dzięki którym każdy może sięgnąć po taką formę komunikacji. Uczestnicy dowiedzą się, jak można wykorzystywać proste rysunki w swojej codziennej pracy i nauce lub w komunikacji z uczniami, współpracownikami oraz klientami, a także, jak uczynić szkicowanie formą relaksu. Podczas warsztatów zajrzymy do szkicowników sławnych mistrzów, projektantów i ilustratorów oraz wykonamy różnorodne zadania. 
Prowadzi Karolina Lijklema
 
16 lipca (sobota) godz. 10.00 – 15.00 (w tym 30 min. przerwy) 
Warsztaty pt. „Gdy brakuje słów – książka obrazkowa”. Rozmawiamy o tym, jak powstają pomysły do książek, jak wyglądają szkice i oryginały ilustracji, jaki jest proces i kolejność pracy pisarza i ilustratora – czyli kulisy pracy twórczej. Wstęp w formie krótkiego wykładu. Będziemy szkicować pomysły, aby dojść do najlepszego pomysłu na ilustrację. Uczestnicy dowiedzą się, jak można stworzyć ilustracje za pomocą różnych technik oraz, jak rozwijać swoją kreatywność. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają ilustrację w oryginalnej technice, w której pracuje ilustratorka, prowadząca warsztaty. 
Prowadzi Karolina Lijklema
 
17 lipca (niedziela) godz. 10.00 – 15.00  (w tym 30 min. przerwy)
Warsztaty pt. „Pisanie obrazkami – komiks i inne formy graficznej narracji”. Zajęcia składające się z wykładu i zadania na stworzenie krótkiej formy komiksowej. Uczestnicy poznają historię, mistrzów i współczesną kondycję komiksu. Porównamy komiksy z różnych krajów i kontynentów, aby zobaczyć, jak różne środowiska kulturowe wpływają na pracę. Uczestnicy odkryją elementy, które należy brać pod uwagę, tworząc sztukę sekwencyjną. Przyjrzymy się tradycyjnym i nowoczesnym technikom ilustracyjnym, pisaniu scenariuszy oraz liternictwie powieści graficznych i komiksów. 
Prowadzi Hans Lijklema


O prowadzących warsztaty: 
Karolina Lijklema – autorka i ilustratorka licznych książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Ninka. Patrzcie, morze!”, „Ninka. Dziadku, chodź!”  i serii pt. „Co się stało?”, pomysłodawczyni pionierskich publikacji m.in. o Sejmie, parlamentach UE i komunikacji miejskiej. Swoim doświadczeniem zawodowym dzieli się prowadząc zajęcia dla studentów uczelni artystycznych oraz dla dzieci i młodzieży na spotkaniach autorskich i warsztatach.
Hans Lijklema – autor, redaktor, projektant; pisze książki poświęcone tematyce typografii, projektowania graficznego, ilustracji i komiksu. Autor m.in. serii „Free Font Index ” oraz książek „Pictographic Index”, „Design for Music” i „Incubator”. Założyciel międzynarodowej platformy „Cartoons for Breakfast”, Jest wykładowcą m.in. Kursu Typografii Katedry Edytorstwa Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także prowadzi liczne spotkania autorskie o charakterze warsztatowym.

plakat warsztatów artystycznych Ursynoteki

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie