null

Rusza nowy program iPrzedszkole

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika do informacji, więcej w treści
Rusza nowy program iPrzedszkole | Autor: UD Ursynów

​​​​​​​We wszystkich ursynowskich przedszkolach wdrożony zostanie program „iPrzedszkole”. Jest to wszechstronna platforma obustronnej, wygodnej komunikacji na linii rodzic-przedszkole oraz nowoczesne narzędzie pracy dla nauczycieli.

Nowy system daje możliwość kompleksowego zarządzania przedszkolem oraz mobilną, zdalną i bezpieczną komunikację między rodzicami a przedszkolem. Poza tym pozwala na pełną automatyzację ewidencji czasu pobytu dzieci w przedszkolach oraz rozliczeń opłat.

- Rodzice zyskują jeszcze więcej spokoju i pewność, że są na bieżąco informowani w sprawach dotyczących ich dzieci. Nauczyciele mają łatwiejszy i szybszy kontakt z rodzicami i tym samym oszczędzają czas. Poza tym mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi dokumentowania przebiegu swojej pracy – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.  

Wraz z wdrożeniem nowego narzędzia kompleksowej modernizacji poddane zostanie zaplecze informatyczne placówek przedszkolnych, w tym zakupiony zostanie niezbędny sprzęt komputerowy.

Trzy panele w programie

Panel przedszkola obejmuje rejestrację czasu pobytu dziecka w przedszkolu dzięki integracji z kartami zbliżeniowymi oraz czytnikami, rozliczanie różnego typu opłat przedszkolnych z uwzględnieniem nadpłat i zaległości, dofinansowań do pobytu i żywienia, a także czasowej przerwy w działalności przedszkola (np. przerwa wakacyjna), prowadzenie dziennika zajęć przedszkolnych arkuszy obserwacji dziecka, tworzenie różnorodnych zestawień: danych dzieci, opłat i pokwitowań.

Panel Rodzic/Opiekun wraz z dostępem do aplikacji mobilnej, która pozwala na szybkie i wygodne zgłaszanie nieobecności dziecka, monitorowanie należności i historii wpłat, komunikacji z nauczycielami.

Panel Organu Prowadzącego umożliwia zdalną Współpracę z przedszkolami poprzez monitorowanie danych podległych przedszkoli: statystyk obecności oraz rozliczeń finansowych z wyszczególnieniem kwot należności, wpływów, zaległości, nadpłat oraz dofinansowań, konfigurację opłat na poziomie całej dzielnicy, bieżący kontakt z przedszkolami poprzez wygodny komunikator umożliwiający globalne wysyłanie wiadomości do wszystkich użytkowników systemu w dzielnicy.