null

Ruszyło głosowanie na projekty!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na niebieskim tle biały napis Budżet obywatelski, zgłaszam, głosuję, korzystam

Czas start! Dzisiaj, 15 czerwca, rozpoczęło się głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2022, które potrwa do 30 czerwca. Głosować może każdy, bez względu na wiek i adres. Razem zdecydujmy jakie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku!

Zagłosować może każdy mieszkaniec Warszawy (wystarczy mieć numer PESEL), nie trzeba być zameldowanym w mieście. Swój głos mogą również oddać warszawiacy poniżej 13. roku życia – wówczas niezbędna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Głosujemy do środy, 30 czerwca 2021 roku (papierowo do godz. 16.00, elektronicznie do godz. 23.59), wybierając spośród pomysłów mieszkańców maksymalnie 15 ursynowskich projektów 10 ogólnomiejskich.

W tej edycji wybierać można spośród 107 ursynowskich propozycji i 129 ogólnomiejskich. Aż 89% projektów ocenianych przez Urząd Dzielnicy Ursynów zostało zweryfikowanych pozytywnie. Teraz mieszkańcy zdecydują na jaki cel przeznaczymy ponad 5,6 mln zł z budżetu Ursynowa. Liczę na Państwa! – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Wśród wniosków zgłoszonych przez mieszkańców są m.in. projekty dotyczące zieleni, poprawy bezpieczeństwa na drogach, a także zajęcia sportowe i spotkania kulturalne.  

Jak zagłosować

  • papierowo – wypełniając kartę do głosowania i osobiście przynosząc ją do Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, metro Imielin). W sali obsługi mieszkańców należy wcisnąć literkę „B” w Q-matic (system obsługi klienta, stanowiska 1-5). Trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość  

POBIERZ KARTĘ DO GŁOSOWANIA
POBIERZ instrukcję głosowania elektronicznego ( instrukcja głosowania elektronicznego dostępna jest również na stronie https://twojbudzet.um.warszawa.pl/formularze-dokumenty-materialy-do-pobrania  )

 

Jak głosować elektronicznie:

  1. Wejdź na stronę https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome
  2. W wyznaczonym miejscu wpisz swój adres mailowy
  3. Zaloguj się do swojej poczty elektronicznej i odszukaj mail z urzędu miasta. Jeśli nie możesz go znaleźć to poczekaj kilka minut, sprawdź spam
  4. Kliknij w link aktywacyjny przesłany w wiadomości
  5. Wybierz do 15 projektów ursynowskich i do 10 ogólnomiejskich
  6. Kliknij „zagłosuj”

Wyniki głosowania poznamy 15 lipca, a zwycięskie pomysły zrealizujemy w przyszłym roku.