Ruszyło głosowanie nad budżetem obywatelskim!

grafika do wydarzenia
Fragment muralu

Rozpoczęło się głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2023. Każdy, bez względu na wiek i adres może oddać swój głos do 30 czerwca. Wspólnie zdecydujmy jakie projekty Urząd Dzielnicy Ursynów przeznaczy ponad 6 mln zł. Spośród zgłoszonych wcześniej pomysłów mieszkańców wybrać można maksymalnie 15 ursynowskich projektów i 10 ogólnomiejskich.

Zagłosować może każdy mieszkaniec Warszawy, warunkiem jest posiadanie numeru PESEL. Dziecko poniżej 13. roku życia również może oddać swój głos, potrzebuje jednak zgody rodzica lub opiekuna prawnego. Nie trzeba być zameldowanym w stolicy, wystarczy tu mieszkać.
Głosowanie trwa do czwartku, 30 czerwca 2022 roku. Swój głos można oddać tradycyjnie papierowo w ratuszu do godz. 18.00 lub elektronicznie.

- Wybierać można spośród  64 ursynowskich i 138 ogólnomiejskich pomysłów. Wśród nich są projekty dotyczące zieleni, nowych inwestycji, wydarzeń kulturalnych dla najmłodszych i najstarszych. Propozycje mieszkańców dla mieszkańców są różnorodne i wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne aby wspólnie podjąć decyzję. Liczę na Państwa! – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Jak zagłosować

• papierowo – wypełnij kartę do głosowania i osobiście przynieś ją do Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, metro Imielin). Pobierz numer, oddaj wypełnioną i podpisaną kartę przy stanowisku o numerach 1 - 5. Pamiętaj o dokumencie potwierdzającym tożsamość, np. dowodzie osobistym;
  • elektronicznie – wejdź na stronę bo.um.warszawa.pl korzystając z telefonu lub komputera. Możesz skorzystać z poczty elektronicznej innej osoby, nie musisz mieć własnego adresu mailowego.

Jak głosować elektronicznie:

1. Wejdź na stronę bo.um.warszawa.pl
  2. W wyznaczonym miejscu wpisz adres mailowy
  3. Jeśli pomagasz głosować dzieciom czy seniorom możesz ponownie użyć tego samego adresu mailowego po zakończeniu wcześniejszego głosowania
  4. Zaloguj się do poczty elektronicznej i odszukaj mail z urzędu miasta. Jeśli nie możesz go znaleźć to poczekaj kilka minut, sprawdź spam
  5. Kliknij w link aktywacyjny przesłany w wiadomości
  6. Wybierz do 15 projektów ursynowskich i do 10 ogólnomiejskich
  7. Kliknij „zagłosuj”

Wyniki głosowania poznamy 13 lipca, a zwycięskie pomysły zrealizujemy w następnym roku.