null

Ruszyły zajęcia samoobrony dla mieszkanek Ursynowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wnętrze sali gimnastycznej w której grupa 12 kobiet w strojach sportowych trenuje ćwiczenia z samoobrony pod okiem instruktora.

W minionym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu ,,Bezpieczna warszawianka na Ursynowie". To wspólna inicjatywa Urzędu Dzielnicy Ursynów i Straży Miejskiej, powstała z inspiracji radnej Karoliny Mioduszewskiej.

W ramach projektu przez 5 tygodni grupa ponad 70 mieszkanek Ursynowa ma szansę nauczyć się podstawowych technik samoobrony, przydatnych w środowisku miejskim.

- Cieszy mnie ogromne zainteresowanie zajęciami samoobrony na Ursynowie. Jestem przekonany, że zajęcia pomogą w wyrobieniu prawidłowych zachowań w niebezpiecznych i stresujących sytuacjach. Oby było ich jak najmniej!  – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Podczas pięciu trzygodzinnych spotkań mieszkanki Ursynowa nauczą się jak zachować się w sytuacji zagrożenia ze strony napastnika. W trakcie zajęć omawiane są zarówno fizyczne, jak i psychologiczne aspekty obrony przed niespodziewanym atakiem. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów cieszą dużym zainteresowaniem ursynowianek i potrwają do końca lipca.