Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy na kadencję 2022-2024

2 listopada 2022 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy kadencji 2022-2024. Młodzi radni wybrali członków nowego prezydium oraz dwóch delegatów do Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Celem młodzieżowych radnych jest godne reprezentowanie swoich kolegów i koleżanek wspierając liczne inicjatywy uczniowskie na terenie naszej dzielnicy i całego miasta.

Osoby wybrane w drodze głosowań na stanowiska w prezydium:

• Przewodniczący – Kowalski Antoni;
  • Wiceprzewodniczący – Konieczna Zofia, Rymarz Adam;
  • Sekretarz – Kwaśniewski Artur.

Osoby wybrane w drodze głosowań na delegatów do Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy:

• Gomuła Mateusz;
  • Kowalski Antoni.

Skład Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy na kadencję 2022-2024:

1. Adrianek Lena
  28. Wiktorowicz Natasza
  29. Wojdak Arkadiusz

Statut Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Komunikat nr 6 Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z 7 października 2022 r. w sprawie ogłoszenia składu osobowego Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy na kadencję 2022-2024

Komunikat nr 1 Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z 7 lutego 2023 r. w sprawie ogłoszenia składu osobowego Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy na kadencję 2022-2024 - wybory uzupełniające

Uchwały podjęte przez MRDU podczas I sesji:

Uchwały podjęte przez MRDU podczas II sesji:

Porządki obrad oraz protokoły z posiedzeń Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy:

I SESJA MRDU

1. Komunikat nr 7 Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z 24 października 2022 r.
    m.st. Warszawy
  2. Protokół z obrad I Sesji Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z dnia
    2 listopada 2022
    r.

II SESJA MRDU

1. Porządek obrad - II Sesja Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z dnia
    9 grudnia 2022 r.

Protokół

III SESJA MRDU

1. Porządek obrad - III Sesja Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z dnia 24 marca 2023 r.

--------------------------------------

W dniu 20 stycznia 2021 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów (MRDU) m.st. Warszawy kadencji 2020-2022. Celem młodzieżowych radnych  jest godne reprezentować swoich kolegów i koleżanki wspierając liczne inicjatywy uczniowskie na terenie dzielnicy Ursynów, jak i miasta

W związku z obowiązującymi obostrzeniami, związanymi z wprowadzeniem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii, uniemożliwiających odbywanie sesji MRDU w formie stacjonarnej, pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów obyło się w trybie online.

Podczas I sesji młodzi radni dokonali ważnego wyboru – za pomocą aplikacji wykonanej i nadzorowanej przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy –  wybrali członków do nowego prezydium Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów, a także dwóch Delegatów do Młodzieżowej Rady ms.t. Warszawy. Do podjęcia tych ważnych decyzji członkowie MRDU przygotowali się bardzo dobrze.

Pod przewodnictwem radnego seniora Paula Cybulskiego odbyły się wybory na Przewodniczącego i  Sekretarza Młodzieżowej Rady Dzielnicy  Ursynów (MRDU). Kolejnym etapem posiedzenia było przekazanie prowadzenia sesji nowo wybranemu przewodniczącemu Młodzieżowej Rady Antoniemu Kowalskiemu.

Osoby wybrane w drodze głosowań na stanowiska w prezydium:

• Przewodniczący - Antoni Kowalski
  • Wiceprzewodniczący –  Piotr Piaskowski, Zofia Konieczna
  • Sekretarz –  Aleksandra Szlachciak

Podczas pierwszego posiedzenia odbyły się również wybory Delegatów do Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, którymi zostali:

• Mateusz Gomuła
  • Antoni Kowalski

Po przeprowadzeniu głosowań oraz krótkiej dyskusji Przewodniczący MRDU dokonał zamknięcia I sesji Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy, jednocześnie dziękując wszystkim za zaangażowanie i wytrwałość.

Poniżej skład Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy na kadencję 2020 – 2022:

1. Julia Chromińska
19. Klaudia Suska
20. Antonina Thiel
21. Zlat Wierzbicka

Komunikat Brmistrza nr 8 z dnia 15.10.2021r.
Skład MRDU
Uzupełnienie składu Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów
Ogłoszenie wyniku wyborów

Uchwały podjęte przez MRDU podczas I sesji:

Porządek obrad kolejnej sesji planowanej na 5 lutego 2021 r.
Statut Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

Uchwały podjęte przez MRDU podczas II sesji:

Uchwały podjęte przez MRDU podczas III sesji:

Uchwały podjęte przez MRDU podczas IV sesji:

I SESJA MRDU

1. KOMUNIKAT NR 1/2021 Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy z dnia 11 stycznia 2021 roku w sprawie zwołania pierwszej sesji kolejnej kadencji Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
  2. Protokół z obrad I Sesji Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w dniu 20 stycznia 2021 r.

II SESJA MRDU

1. PORZĄDEK OBRAD II Sesja Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w dniu 5 lutego 2021 r.
  2. Protokół z obrad II Sesji Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w dniu 5 lutego 2021 r.

III SESJA MRDU

1. PORZĄDEK OBRAD III Sesja Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w dniu 11 marca 2021 r.
  2. Protokół z obrad III Sesji Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w dniu 11 marca 2021 r.

IV SESJA MRDU

1. PORZĄDEK OBRAD IV Sesja Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w dniu 20 kwietnia 2021 r.
  2. Protokół z obrad IV Sesji Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy w dniu 20 kwietnia 2021 r.