null

Smart Ecobox pomoże mieszkańcom dbać o środowisko

Drukuj otwiera się w nowej karcie
urządzenie do selektywnej zbiórki odpadów
Urządzenie do selektywnej zbiórki odpadów

Innowacje i kreatywność to fundamenty przestrzeni UrsynLab – Przedsiębiorczy Ursynów, którą uruchomiliśmy we wrześniu. Teraz w nowej przestrzeni czeka na mieszkańców dzielnicy Smart Ecobox, czyli jedno z najnowocześniejszych w Polsce urządzeń do selektywnej zbiórki odpadów. To efekt współpracy Urzędu Dzielnicy Ursynów z firmą Asekol PL.

Segregacja i edukacja 

- Kontynuujemy dobrą współpracę z firmą znaną z rozstawionych w dzielnicy czerwonych kontenerów do zbiórki elektorodpadów oraz udziału w dzielnicowej akcji „Ursynowskie Kwiaty”. W czerwcu zorganizowaliśmy wspólnie szkolenie na temat obowiązków środowiskowych dla przedsiębiorców, a teraz oddajemy do dyspozycji mieszkańców naszej dzielnicy bardzo nowoczesne urządzenie do selektywnej zbiórki odpadów. Innowacyjne i automatycznie zarządzane urządzenie, dzięki wyświetlanym treściom, wspiera także edukację w zakresie właściwego postępowania z odpadami -  mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.


Urządzenie wyposażone jest w duży ekran, na którym wyświetlanie są treści edukacyjne pokazujące właściwe sposoby postępowania z odpadami. Dogodna lokalizacja (budynek Multikina, bliskość stacji metra) daje ursynowianom możliwość właściwej utylizacji niebezpiecznych dla środowiska odpadów. Urządzenie jest dostępne w godzinach pracy punktu dla przedsiębiorczych, czyli od poniedziałku do piątku, od 10.00 do 18.00. 

O urządzeniu Smart Ecobox

Smart Ecobox to inteligentne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesny design. Każdy pojemnik wyposażony jest w duży ekran zarządzany poprzez dostarczoną przez producenta aplikację. Ekran przeznaczony jest do prezentowania treści edukacyjnych, filmów czy animacji pokazujących właściwe sposoby postępowania z odpadami. Pojemnik Smart Ecobox skupia szczególnie uwagę młodych odbiorców, poprzez prezentowane treści wizualne. 

Pojemniki reagują na zbliżające się osoby – dzięki czujnikowi ruchu otwory wrzutowe otwierają się, a na ekranie prezentowane są informacje o odpadach zbieranych w pojemniku. Jednym z nich są zużyte papierosy elektroniczne, które zaczynają stanowić duży problem i zagrożenie w naszym kraju. Pojemnik jest odpowiedzią na brak takiego rozwiązania na rynku i potrzebę konsumentów, aby pozbyć sie takiego odpadu w sposób ekologiczny.

Smart Ecobox na bieżąco wskazuje operatowi logistycznemu masę odpadów danej frakcji i poziom zapełnienia pojemnika. W urządzeniu zastosowano zarządzany poprzez aplikację harmonogram działania, który pozwala wyłączać pojemnik w godzinach, w których w danej przestrzeni nie będzie użytkowany. Smart Ecobox zdobył w październiku Złoty Medal w kategorii innowacyjne rozwiązanie oraz Złoty Medal Konsumentów podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich Poleco.

urządzenie do selektywnej zbiórki odpadów
Zobacz galerię (2 zdjęć)
urządzenie do selektywnej zbiórki odpadów