Wydarzenie

null

Spektakl teatralny „Apetyt na czereśnie”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.09.2023 18:30 - 04.09.2023 20:00
Dom Sztuki, Wiolinowa 14, 02-785 Warszawa
grafika do wydarzenia wszystkie informacje w treści

​​​​​​​Koncerty, spektakle, warsztat, pokaz filmu, wystawa – to wszystko w ramach Inauguracji Roku Kulturalnego na Ursynowie. Zapraszamy od 3 do 10 września. Wejście na wszystkie wydarzenia jest bezpłatne. Jednym słowem warto!

Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Sztuki od dnia 01.09.2023 r. od godz. 16.00.

Występują:  Maria Niklińska, Rafał Olbrychski.


Ona i On – siedzą na peronie dworca kolejowego. Zaraz pociągi odjadą i powiozą ich w dwie różne strony. To para, która właśnie wraca z rozprawy rozwodowej. Czekają na pociągi i na nowy rozdział w życiu. 


Ten poprzedni, wspólny, nie udał się. Mają trochę czasu, więc wspominają, dyskutują, kłócą się. 
Chcą zrozumieć dlaczego znaleźli się na tym peronie. Rozmawiają, rozmawiają, rozmawiają... . 
Urok i sedno minimusicalu „Apetyt na czereśnie” tkwi właśnie w tej ich rozmowie, którą wymyśliła mistrzyni słowa Agnieszka Osiecka – poetka, która na relacjach damsko-męskich znała się jak nikt inny. Atutem przedstawienia są piosenki z najbardziej znaną „Ach, Panie, Panowie...”.
Muzykę do przedstawienia skomponował Maciej Małecki, na scenie zobaczymy Marię Niklińską (aktorkę znaną z m.in. z seriali "Czas honoru" i "Na Wspólnej") i Rafała Olbrychskiego - piosenkarza i aktora filmowego. Tekst powstał kilkadziesiąt lat temu, ale jest aktualny i dziś...

 
W 1986 roku Dom Sztuki inaugurował Teatr Za Daleki tym właśnie tytułem, wówczas zagrali Olga Sawicka i Krzysztof Kolberger. Ponowne wystawienie „Apetytu na czereśnie”, w premierowej odsłonie, będzie piękną i niebanalną klamrą, która uświetni długoletnią działalność teatralną Domu Sztuki w Warszawie.