Wydarzenie

null

Spektakl teatralny "Kolędnicy – Szalet"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.01.2023 18:00 - 07.01.2023 20:00
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Spektakl poprzedzi występ Kompanii Teatralnej Mamro ze spektaklem „Szalet” w reżyserii Grzegorza Reszki. Wstęp bezpłatny. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc od 19.12. pod numerem telefonu 22 125 56 02.

„Kolędnicy” to opowieść o śledztwie dziennikarskim próbującym odkryć kulisy tragedii jaka rozegrała się przed laty w małym miasteczku, gdzieś na południu Polski. Tragedii, której nic nie zapowiadało. Wszystko zaczęło się bowiem od pomysłu na zrealizowanie jasełkowego przedstawienia, w którym wskrzeszona miała zostać tradycja kolędowania. Problem pojawia się dopiero przy rozdzielaniu ról – nikt bowiem nie chce zagrać Heroda. W końcu – dla uratowania całego przedsięwzięcia – rolę żydowskiego króla bierze na siebie młody Kielnia. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie to, że okoliczni mieszkańcy zaczynają utożsamiać aktora z jego rolą. Kiedy w miasteczku dochodzi do zaginięcia dwunastolatka Antka, wielu sąsiadów wskazuje Kielnię jako podejrzanego – w końcu to przecież Żyd, który mordował dzieci...  Atmosfera się zagęszcza, a bohaterowie opowieści muszą zmierzyć się z rozkręconą spiralą nienawiści.

„Szalet” – opowieść o dwóch ludziach i w pełni zautomatyzowanym miejskim szalecie. Pierwszy z ludzi próbuje skorzystać z toalety przypilony potrzebą, jednak na skutek sprzeciwienia się poleceniom automatu zostaje w nim uwięziony. Drugi z bohaterów – ewidentnie zza wschodniej granicy – jest natomiast stałym mieszkańcem szaletu, z który nawiązał swoistą nić porozumienia, a przy okazji robiąc obserwacje i badania socjologiczne. Jak zakończy się niespodziewane spotkanie dwóch przypadkowych mężczyzn? Tego dowiecie się państwo oglądając „Szalet” do końca...

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt pod nr. tel. 22 1255602 do 03.01.2022 r.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.