Wydarzenie

null

Spektakl teatralny "Rozważania o mowie naszej"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.12.2023 17:15 - 10.12.2023 18:15
DOK Ursynów, Kajakowa 12b, 02-838 Warszawa
Kafelek z logo DOK Ursynów.

Rozważania o mowie naszej to spektakl, w którym staramy się znaleźć odpowiedź na pytanie postawione przez Tadeusza Boya-Żeleńskiego w „Pieśni o mowie naszej” – Jak mam nazwać... „obcowanie” // Dwojga różnych płci Polaków?

Problem dotyka naszej intymności, o której albo mówi się nie wprost albo najczęściej milczy. By znaleźć odpowiedź sięgamy do różnych obszarów literatury. W folklorze, w utworach zbieranych przez Zygmunta Glogera i Oskara Kolberga słownictwo dotyczące tej sfery jest frywolne i rubaszne, bo tak lud wyrażał swoje uczucia. Nie inaczej jest w literaturze „wysokiej”. Poeci dawnych wieków (Jan Kochanowski, Jan Andrzej Morsztyn, Adam Naruszewicz i inni)  opisujący sytuacje nie tylko z małżeńskiej alkowy również nie stronili od swawolności słownej czy sytuacyjnej. A co nam niesie współczesność? Wiecie? Zatem posłuchajcie...

Czas trwania 60 min. Sala widowiskowa, parter.

W ramach ustawy o dostępności, osoby ze szczególnymi potrzebami chcące wziąć udział w wydarzeniu proszone są o kontakt pod nr. tel. 22 1255602 do 04.12.2023 r.

Bezpłatne wejściówki do pobrania od 1.12 w sekretariacie, na stronie, lub w biletomacie w DOK Ursynów (w holu głównym).

Plakat do wydarzenia.