null

Spełniamy marzenie chorej Blanki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kolorowe kartki dla Blanki
Autor: UD Ursynów

Takiego odzewu się nie spodziewaliśmy! Na akcję Pomóżmy małej Blance spełnić marzenie odpowiedziały wszystkie placówki oświatowe na Ursynowie oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa Aurus. Urząd Dzielnicy Ursynów prowadził zbiórkę kartek. Dostaliśmy ich całą masę, aż dwa ogromne kartony, które wyślemy chorej Blance na urodziny. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Swoje kartki przygotowali także burmistrz Ursynowa, Robert Kempa oraz pracownicy urzędu.

Blanka Lipowska cierpi na glejaka pnia mózgu. 20 września obchodzi czwarte urodziny. Marzy jedynie o tym, by listonosz przyniósł jej o poranku torbę pełną listów.

W lutym lekarze wykryli u niej DIPG – rozlanego glejaka pnia mózgu. Bliscy Blanki nie kryją, że w tej chwili pozostaje im czekać jedynie na cud. W listopadzie dziewczynka przejdzie kolejny rezonans głowy, który pomoże lekarzom określić, czy choroba postępuje. Do tego czasu cała rodzina stara się żyć na tyle normalnie, na ile to możliwe. 

Blanka kocha dinozaury, więc prosiliśmy o kartki z takim motywem. Wszystkie są ręcznie robione i piękne. Mamy nadzieję, że sprawią Blance radość i chociaż na chwilę zapomni o „robaczku w głowie”. 

Na pierwszym panie dzieci z przedszkola, które trzymają kartki dla Blanki. Tuż za nimi Panie z przedszkola oraz Burmistrz Robert Kempa, którzy też eksponują kartki..