null

Spis powszechny – 8 maja dniem otwartym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W spisie Twoje dane są bezpieczne

W sobotę, 8 maja, w godz. 9.00-13.00 Urząd m.st. Warszawy będzie otwarty w czterech dzielnicach: na Ursynowie, Mokotowie, Śródmieściu i Ochocie. Dzień otwarty zostanie zorganizowany specjalnie dla warszawiaków, którzy chcą dokonać samospisu w spisie powszechnym.

W związku z dużym zainteresowaniem warszawiaków możliwością dokonania samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 w czterech dzielnicach będzie zorganizowany dzień otwarty. Będzie to dodatkowy dzień pracy Urzędu m.st. Warszawy w sobotę. Wyznaczeni pracownicy Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą obsługiwać osoby, które zgłoszą się w celu dokonania samospisu.

Dzień otwarty w 4 dzielnicach

8 maja (sobota), w godz. 9.00-13.00 będą otwarte punkty zlokalizowane w:

  • Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich (ul. Leona Kruczkowskiego 2)

  • Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy Mokotów (ul. Rakowiecka 25/27)

  • Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy Ochota (ul. Grójecka 17a)

  • Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61)

Wybór tych punktów jest nieprzypadkowy. To te punkty są najczęściej odwiedzane przez warszawiaków.

Punkt w Dzielnicy Ursynów

Urząd Dzielnicy Ursynów przygotował stanowisko komputerowe dla wszystkich osób, które nie mają dostępu do komputera lub Internetu – zlokalizowane jest ono przy wejściu od strony parkingu.

Natomiast osobom, które nie potrafią tego dokonać samodzielnie pomoże urzędnik – w takiej sytuacji należy pobrać w systemie obsługi klienta (Q-maticu) numerek z literką Y, a następnie wybrać się na I piętro Wydziału Obsługi Mieszkańców.

Można to zrobić 8 maja, w godz. 9.00-13.00 oraz w dni powszednie, w godz. 8.000-16.00. 

19 punkt samospisowy tylko dla głuchych

Osoby, które nie mają możliwości dokonania samospisu, mogą skorzystać z wywiadu przeprowadzonego bezpośrednio lub telefonicznie przez rachmistrza. Jednak dla osób głuchych ten wymóg jest nie do zrealizowania, gdyż komunikują się tylko z osobami posługującymi się polskim językiem migowym. Pytania w kwestionariuszu dla części z nich mogą być niezrozumiałe, ponieważ język migowy różni się od języka polskiego.

Punkt samospisowy dla osób głuchych jest czynny codziennie w Urzędzie m.st. Warszawy, przy ul. Kruczkowskiego 2, sala obsługi 0.28, stanowisko nr 5, w godz. 9.00-15.00. By skorzystać ze stanowiska samospisowego, należy wcześniej się umówić pod adresem e-mail: nsp2021@um.warszawa.pl. Stanowisko znajduje się na parterze budynku, w sali obsługi Biura Administracji i Spraw Obywatelskich.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do 30 września br., a przeprowadza go Główny Urząd Statystyczny.