null

Spis powszechny - dni otwarte

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na górze napis Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, niżej cztery postaci, dwóch mężczyzn i dwie kobiety

Przez dwie najbliższe soboty – 11  i 25 września, urzędy wszystkich warszawskich dzielnic będą czekać na mieszkańców zainteresowanych udziałem w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Dodatkowo na Ursynowie będzie można się spisać w sobotę 18 września oraz niedzielę 12 września.

Punkty spisowe działają od poniedziałku do piątku we wszystkich urzędach dzielnic (w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2). W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Prezydent m.st. Warszawy – Gminny Komisarz Spisowy zdecydował o dodatkowych dniach obsługi mieszkańców 11 i 25 września. Punkty będą czynne w godzinach 9.00-13.00. Ich wykaz jest dostępny na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy. Wypełnić obowiązek spisowy można również poprzez infolinię 22 279 99 99.

Dodatkowe dni otwarte na Ursynowie

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu mieszkańców Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza do swojego Wydziału Obsługi Mieszkańców w celu dokonania spisu także w niedzielę, 12 września, w godz. 12.00-16.00 oraz w sobotę, 18 września, w godz. 12.00-18.00.

W Urzędzie Dzielnicy Ursynów będzie można zatem dokonać obowiązku spisowego podczas dni otwartych w najbliższy weekend - 11, 12 września oraz w kolejne soboty: 18 i 25 września.   

Narodowy Spis Powszechny 2021 jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Należy to zrobić do 30 września 2021 r. Służy zebraniu informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanie mieszkań i budynków. W Warszawie spisano już około miliona mieszkańców.

Pozyskane informacje są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, na podstawie których będą dzielone środki finansowe i podejmowane decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności – m.in. w zakresie infrastruktury i opieki zdrowotnej, edukacji przedszkolnej i szkolnej, działalności placówek bibliotecznych, transportu, uruchamiania programów wsparcia dla bezrobotnych, osób starszych czy wykluczonych cyfrowo.