null

Spis powszechny: na Ursynowie dni otwarte 28 i 29 sierpnia 

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na górze napis Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, niżej cztery postaci, dwóch mężczyzn i dwie kobiety

 
W najbliższą sobotę, 28 sierpnia, w godzinach 9.00-13.00 urzędy wszystkich warszawskich dzielnic będą czekać na mieszkańców zainteresowanych udziałem w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Dodatkowo Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza w niedzielę, 29 sierpnia, również w godz. 9.00-13.00. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Należy to zrobić do 30 września 2021 r. 

Punkty spisowe działają od poniedziałku do piątku we wszystkich urzędach dzielnic (w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2). W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Prezydent m.st. Warszawy - Gminny Komisarz Spisowy zadecydował o dodatkowym dniu obsługi mieszkańców w najbliższą sobotę. Punkty będą czynne w godzinach 9.00-13.00. Ich wykaz jest dostępny na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy


Dodatkowy dzień otwarty na Ursynowie

 
Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu mieszkańców Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza do swojego Wydziału Obsługi Mieszkańców w celu dokonania spisu także w niedzielę, 29 sierpnia, w godz. 9.00-13.00. W tym czasie na parkingu odbywać się będą Ursynowska Garażówka (godz. 12.00- 16.00) i Targ Zdrowej Żywności (godz. 10.00 – 15.00)
Wypełnić obowiązek spisowy można również poprzez infolinię 22 279 99 99.

Obowiązek spisowy 


Narodowy Spis Powszechny 2021 jest przeprowadzany od 1 kwietnia do końca września 2021 r. Służy zebraniu informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanie mieszkań i budynków. Do tej pory spisano już około miliona mieszkańców Warszawy. 

Pozyskane w ten sposób informacje są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, na podstawie których w spisie danych będą dzielone środki finansowe i podejmowane decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności – m.in. w zakresie infrastruktury i opieki zdrowotnej, edukacji przedszkolnej i szkolnej, działalności placówek bibliotecznych, transportu, uruchamiania programów wsparcia dla bezrobotnych, osób starszych czy wykluczonych cyfrowo.