null

Spis powszechny: najbliższa sobota dniem otwartym!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na niebieskim tle widoczna jest uśmiechnięta czteroosobowa rodzina; u góry napis Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021;na dole – dzień otwarty 12 czerwca 2021, sprawdź www.um.warszawa.pl
Autor: GUS

W sobotę, w 18 punktach w całej Warszawie, będzie można dokonać samospisu w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. W tym dodatkowym dniu pracy Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą obsługiwać osoby, które do tej pory nie miały takiej możliwości.

Zapraszamy mieszkańców Warszawy do dzielnicowych Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w najbliższą sobotę, 12 czerwca, na dzień otwarty. Wyznaczeni pracownicy będą obsługiwać osoby, które zgłoszą się w celu dokonania samospisu w godz. od 9:00 do 13:00.

Lista z adresami wszystkich punktów 

Punkt w Dzielnicy Ursynów
Urząd Dzielnicy Ursynów przygotował stanowisko komputerowe dla wszystkich osób, które nie mają dostępu do komputera lub Internetu – zlokalizowane jest ono przy wejściu od strony parkingu.
Natomiast osobom, które nie potrafią tego dokonać samodzielnie pomoże urzędnik – w takiej sytuacji należy pobrać w systemie obsługi klienta (Q-maticu) numerek z literką Y, a następnie wybrać się na I piętro Wydziału Obsługi Mieszkańców.
Można to zrobić 12 czerwca w godz. 9.00-13.00 oraz w dni powszednie, w godz. 8.000-16.00. 

Dla osób głuchych, komunikujących się tylko z osobami posługującymi się polskim językiem migowym zorganizowano punkt w Urzędzie m.st. Warszawy, przy ul. Kruczkowskiego 2. By skorzystać z takiego stanowiska, należy wcześniej się umówić pod adresem e-mail: nsp2021@um.warszawa.pl. Stanowisko samospisowe dla osób głuchych znajduje się na parterze budynku, w sali obsługi Biura Administracji i Spraw Obywatelskich.

Osoby, które nie mają możliwości dokonania samospisu, mogą skorzystać z wywiadu przeprowadzonego bezpośrednio lub telefonicznie przez rachmistrza. Wszelkie informacje dostępne są pod numerem 22 279 99 99. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do 30 września 2021 r., a przeprowadza go Główny Urząd Statystyczny.