null

Sport wraca do szkół – eliminacje dzielnicowe w ramach WOM

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wnętrze hali sportowej, na pierwszym planie 15 złoto-czerwonych pucharów sportowych o różnych wielkościach, stojących na drewnianym stoliku W dalszym planie kilka osób obserwujących mecz.

1 czerwca wraca stacjonarne nauczanie. Wracają też eliminacje dzielnicowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Odbędą się w dniach 7-11 czerwca, w trzech dyscyplinach. Liczymy na jak najlepsze wyniki ursynowskich uczniów także w finałach rozgrywek miejskich.

- Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie mogą wreszcie rozpocząć rywalizację w eliminacjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Po długim okresie nauczania zdalnego możliwość skonfrontowania się z rówieśnikami na arenach sportowych ma szczególne znaczenie. Liczę, że dzielnicowi mistrzowie bardzo dobrze potem wypadną w zawodach finałowych, w starciu z reprezentacjami innych dzielnic – mówi Piotr Zalewski, zastępca burmistrza Ursynowa, zajmujący się sprawami sportu i rekreacji.

Do końca roku szkolnego pozostało niewiele czasu, ale zawody i tak zostaną rozegrane w kilku dyscyplinach:

  • 7 czerwca – eliminacje dzielnicowe w badmintonie w kategorii młodzieży w Hali „Hawajska” (ul. Dereniowa 48) oraz w piłce nożnej mężczyzn w kategorii licealiada w kompleksie boisk „Orlik” (ul. Przy Bażantarni 3);
  • 11 czerwca – eliminacje dzielnicowe w czwórboju lekkoatletycznym (bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 metrów dziewcząt i na 1000 metrów chłopców) w kategorii dzieci na boisku Szkoły Podstawowej nr 340 (ul. Lokajskiego 3);
  • 14 czerwca – finały rozgrywek miejskich w badmintonie w kategorii dzieci w Arenie Ursynów (ul. Pileckiego 122);
  • 18 czerwca – finały rozgrywek miejskich w badmintonie w kategorii młodzieży w Arenie Ursynów (ul. Pileckiego 122).

Termin rozgrywek mini piłki nożnej w kategorii dzieci nie został jeszcze ustalony.