null

Spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego MAL-u

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na pierwszym planie widać z góry kilka osób siedzących przy stole trzymają długopisy i kartki
Spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego MAL-u

​​​​​​​W piątek, 13 października, o godz. 15.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie konsultacyjne w nowym Miejscu Aktywności Lokalnej, które powstaje przy ul. Lokajskiego 3. To będzie trzeci MAL w dzielnicy, ale pierwszy na terenie tzw. Wysokiego Ursynowa.

Na mapie Ursynowa pojawi się nowe Miejsce Aktywności Lokalnej. Zlokalizowane jest w budynku po Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 19, w kompleksie oświatowym przy Szkole Podstawowej nr 340. Będzie działało na powierzchni prawie 300 m2.

- To pierwsze tego typu miejsce na tzw. Wysokim Ursynowie. Miejsce, które napędzane jest i będzie energią i pomysłami mieszkańców. To tu będą mogli realizować swoje pasje i pomysły – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Jakub Berent.

W przeprowadzonej w miesiącach wakacyjnych procedurze konkursowej wyłoniony został operator nowego MAL-u. Została nim Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła, znana dotychczas z różnorodnych projektów społecznych organizowanych na Ursynowie, w tym programów profilaktycznych, edukacyjnych czy zbiórek darów dla potrzebujących.

- Zależy nam na tym, abyśmy stworzyli to miejsce wspólnie, aby było mile, sympatyczne i zgodne z wyobrażeniami mieszkańców. Czekamy na propozycje, sugestie i pomysły – dodaje Katarzyna Czaplicka – Faryna z Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła.

Nowy MAL dysponuje przestrzenią do organizacji spotkań, warsztatów, zajęć ruchowych, realizacji pomysłów i inicjatyw w zakresie kultury, sztuki, rozwoju wspólnoty lokalnej i sąsiedzkiej. W jego współtworzenie mogą zaangażować się wszyscy mieszkańcy dzielnicy.

Terminy kolejnych spotkań: 28 października, w godz. 10.00 – 16.00 oraz 9 listopada, w godz. 14.00 – 20.00.

Na Ursynowie działają już dwa Miejska Aktywności Lokalnej: przy ul. Kajakowej 12b i ul. Kłobuckiej 14.