Wydarzenie

null

Spotkanie z Manuelą Gretkowską w „Alternatywach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.06.2022 19:00 - 01.06.2022 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" w formie litery A, obróconej na bok. Z prawej strony zielony pionowy pasek.
Autor: UCK "Alternatywy"

Wspólnie z Ursynoteką zapraszamy do „Alternatyw” na spotkanie z Manuelą Gretkowską! Będziemy rozmawiać o życiu i kobietach z najnowszych książek autorki „Faworyt” i „Mistrzyni”. Książek o kobietach zachłannych na życie, kobietach, które mogą wszystko, ale z nimi też można zrobić wszystko. Wstęp wolny.

Zarówno powieści Manueli Gretkowskiej, jak i ona sama charakteryzują się przenikliwością i humorem. Książki i ich autorka to połączenie niezwykłe i pełne sprzeczności oraz nieprzewidywalne. Nasze spotkanie będzie poświęcone szczodrości, zachłanności, pragnieniom i nienasyceniu.

Manuela Gretkowska – jedna z najbardziej wyrazistych polskich pisarek, autorka ponad 20 książek, w tym bestsellerów takich jak „Polka”, „Trans”, „Poetka i książę”, „Faworyty” i „Mistrzyni”. Scenarzystka filmowa i felietonistka „Newsweeka”. Była zastępczynią redaktorki naczelnej „Elle”, a potem dyrektorką literacką tego pisma. Pisała felietony do „Elle”, „Cosmopolitan”, „Wprost”, „Polityki”, „Machiny”, „Cogito”. Zwyciężczyni plebiscytu czytelników tygodnika „Wysokie Obcasy” na Polkę Roku 2007. Nagrodzona Fenomenem 2006 przez redakcję tygodnika „Przekrój” oraz Elle Style Award 2007 w kategorii Osoba Publiczna. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz antropologię w École des hautes études en sciences sociales w Paryżu.

Wydarzenie współorganizuje Ursynoteka.

Najnowsze książki Manueli Gretkowskiej – „Faworyty” (2020) i „Mistrzyni. Powieść inspirowana życiem Lucyny Ćwierczakiewiczowej” (2021) – opublikowało Wydawnictwo Znak Literanova.

Bezpłatne wejściówki można pobrać w recepcji „Alternatyw” i online.

Plakat do wydarzenia.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.