null

Sprzątając Ursynów, sprzątamy świat!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ursynów po raz kolejny włącza się do akcji „Sprzątanie świata”, w którą co roku zaangażowane są miliony osób oraz setki instytucji. W akcji wezmą udział władze dzielnicy, ursynowscy radni i pracownicy Urzędu Dzielnicy Ursynów w ramach wolontariatu pracowniczego. Do udziału w sprzątaniu dzielnicy zapraszamy także wszystkich mieszkańców. Akcja odbędzie się już w najbliższą niedzielę (19 września), w godzinach 13.00-16.00.

-Takim działaniem chcemy pobudzić i zwiększyć świadomość ekologiczną społeczeństwa. Czysta dzielnica to dla nas priorytet. A to w dużym stopniu od nas samych zależy, jak wygląda miejsce, w którym żyjemy. Dlatego w najbliższą niedzielę razem posprzątajmy Ursynów - zachęca burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Sprzątanie Ursynowa odbędzie się w trzech lokalizacjach:

  • Park Przy Bażantarni (część wschodnia) – zbiórka przy Orliku  
  • Las Kabacki od strony ul. Moczydłowskiej – zbiórka przy stojakach rowerowych 
  • Park Polskich Wynalazców i okolice – zbiórka przy wejściu do parku od ul. Grzegorzewskiej

 

W miejscu zbiórki w Parku Polskich Wynalazców odbędzie się dodatkowo prezentacja wizualizacji parku, jak będzie wyglądał już za 2 lata. Zapraszamy do ich obejrzenia, a urzędnicy odpowiedzą też na pytania.

Podczas akcji „Sprzątanie świata” urząd zapewnia worki i rękawice oraz odbiór śmieci. Wszyscy, którzy włączą się do akcji otrzymają gadżety promocyjne.

„Sprzątanie świata” (Clean Up the World) to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.