null

Sprzątając Ursynów, sprzątamy świat!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kafelek_Obszar-roboczy-1.jpg

Urząd Dzielnicy Ursynów po raz kolejny włącza się do akcji „Sprzątanie świata”, w którą co roku zaangażowane są miliony osób oraz setki instytucji. W akcji wezmą udział władze dzielnicy, ursynowscy radni i pracownicy urzędu w ramach wolontariatu pracowniczego. Do udziału w sprzątaniu dzielnicy zapraszamy także wszystkich mieszkańców. Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę (17 września), w godzinach 11.00-14.00.

- Świadomość ekologiczna społeczeństwa jest coraz większa, ale my chcemy ją jeszcze dodatkowo pobudzać. To w dużym stopniu od nas samych zależy, jak wygląda miejsce, w którym żyjemy. Mamy na to wpływ. Dlatego w najbliższą sobotę razem posprzątajmy Ursynów. Czysta dzielnica, to mam nadzieję, nie tylko nasz priorytet - zachęca burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

Sprzątanie Ursynowa odbędzie się w trzech lokalizacjach:

  • Park Przy Bażantarni (część wschodnia) – zbiórka przy Orliku  
  • Las Kabacki od strony ul. Moczydłowskiej – zbiórka przy stojakach rowerowych 
  • Nabrzeże Jeziora Zgorzała – zbiórka przy ul. Dumki przy placu zabaw

 

Podczas akcji „Sprzątanie świata” urząd zapewnia worki i rękawice oraz odbiór śmieci. Wszyscy, którzy włączą się do akcji otrzymają gadżety promocyjne.

„Sprzątanie świata” (Clean Up the World) to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.