null

Srebrne piłkarki ręczne z wizytą w urzędzie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Drużyna piłkarek ręcznych wraz z przedstawicielami szkoły, trenerami oraz Zarządem i pracownikami Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Nagrody za zdobycie srebrnego medalu w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży piłkarkom ręcznym ze Szkoły Podstawowej nr 336 wręczyli burmistrz Ursynowa, Robert Kempa oraz jego zastępca Piotr Zalewski. Gratulujemy sukcesów! 

Dziewczęta rywalizowały w kategorii „dzieci” i w części meczów grały przeciw starszym rywalkom. Drużyna szkoły z ulicy Małcużyńskiego 4 składa się z zawodniczek z szóstej i siódmej klasy, a jedna z nich uczęszcza nawet do piątej. Dopiero w finale ursynowskie piłkarki ręczne musiały uznać wyższość Szkoły Podstawowej nr 341 z Bemowa. 

Zawodniczki opowiedziały o swoich wrażeniach z turnieju finałowego. Początkowo towarzyszyła im lekka trema, ale szczególnie w drugich połowach meczów, udawało się ją opanować i wykorzystać pełny wachlarz umiejętności. 

Wszyscy w szkole jesteśmy bardzo dumni z tego medalu i postawy naszych zawodniczek. Widać, że konsekwentna praca na treningach i odpowiednie zaangażowanie przynosi wymierne efekty - mówi prowadząca drużynę srebrnych medalistów, trenerka Monika Cupryjak-Marciniak.

Szkoła nr 336 od lat słynie ze świetnego szkolenia w piłce ręcznej i zdobywa medale dla naszej dzielnicy, widać w tym bardzo dobrą pracę nauczycieli wychowania fizycznego. To już kolejny medal dla Ursynowa w finałach Warszawskiej Olimpiady i liczymy na kolejne  – komentuje zastępca burmistrza Ursynowa, Piotr Zalewski.