null

Start Race Around Poland już 23 lipca

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kolarz na rowerze jadący drogą w słoneczny dzień, wokół drzewa
Start Race Around Poland już 23 lipca | Autor: UD Ursynów

​​​​​​​Kolejna edycja najdłuższego wyścigu kolarskiego non-stop w Polsce wystartuje w najbliższą sobotę z parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Zawodnicy będą startować od godz. 7.30 do 11.15. Trasa wyścigu biegnie wzdłuż granicy Polski, w sumie to 3600 kilometrów i 30 000 metrów przewyższenia. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym burmistrza Ursynowa.

Zawodnicy rywalizujący na pełnym dystansie muszą pokonać dystans w czasie nie dłuższym niż 12 dni. To więcej niż Tour de France, na dodatek bez etapów i możliwości odpoczynku pomiędzy nimi oraz w czasie liczonym w formule non-stop.  

- Na tym dystansie zapowiada się ciekawa rywalizacja wśród zawodników poruszających się ze wsparciem. Obok polskich kolarzy, Krzysztofa Fechnera oraz Marka Rupińskiego, ze wsparciem jednego samochodu poruszać się będzie także Szwajcar Philippe May, którego droga do ultrakolarstwa wiodła m.in. przez ekstremalne narciarstwo szybkie i obejmowała m.in. starty w Race Across America – mówi ultrarz Remek Siudziński, jeden ze współorganizatorów.  

Rywalizacja toczyć się będzie także na dystansie „sprinterskim” czyli „RAP Challenge 300 KM” ze startem i metą w Warszawie oraz zwrotką na rynku w Czemiernikach, gdzie zlokalizowany będzie bufet, z lokalnymi przysmakami przygotowywanymi przez lokalną społeczność. Poza pucharem oraz pamiątkowym medalem zwycięzca kategorii open tego wyścigu otrzyma nagrodę pieniężną ufundowaną przez wójta gminy Czemierniki.

Niezależnie od kategorii w której startuje zawodnik, w Race Around Poland organizator zapewnia m.in. możliwość nadania „przepaków” na każdy z 11 punktów kontrolnych mieszczących się w odstępach ok. 300 km od siebie na całej trasie, a także samochód wsparcia organizatora poruszający się zgodnie z limitem wyścigu, którego zadaniem jest także ewentualnie pomóc kolarzowi, który wskutek kontuzji, czy awarii wycofuje się z rywalizacji. Ponadto po trasie wyścigu porusza się samochód z obserwatorem oraz fotografem, dzięki czemu każdy uczestnik otrzymuje po wydarzeniu pakiet pamiątkowych, profesjonalnych zdjęć.

Wyścig organizowany jest we współpracy ze sponsorem głównym - firmą Hostersi z Rybnika.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: https://racearoundpoland.pl/pl