null

Sukces ursynowskich szkół

Drukuj otwiera się w nowej karcie
uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty oraz Szkoły Podstawowej nr 100 im. płk. Francesco Nullo i LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha oraz burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa
Sukces ursynowskich szkół

Trzy ursynowskie szkoły otrzymały Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS I SAWA. A kolejne dwie zostały wyróżnione w kategorii „Szkoła z pomysłem”. Gala odbyła się w siedzibie Centrum Nauki Kopernik. Oba projekty realizowane są już od ponad dekady w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty otrzymała certyfikat WARS i SAWA na rok szkolny 2022/2023. Natomiast Szkoła Podstawowa nr 100 im. płk. Francesco Nullo i LXIII Liceum Ogólnokształcące im. Lajosa Kossutha otrzymały certyfikat bezterminowo, potwierdzając swoją pasję i działania we wspieraniu uzdolnionych uczniów.

Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy stanowi część projektu WARS i SAWA będącego kluczowym elementem Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych i otrzymują go szkoły, które doskonalą swój system rozwiązań organizacyjnych, programowych i metodycznych w obszarze wspierania zdolnych uczniów.

Na gali wręczono również Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem” w roku szkolnym 2021/2022. I po raz kolejny gratulacje nalezą się naszym placówkom z Ursynowa.
W kategorii „Szkoła z pomysłem na uczenie” wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa Nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” za projekt dotyczący nauczania języków obcych z wykorzystaniem programu Erasmus+. Natomiast Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika otrzymała wyróżnienie w kategorii „Szkoła z pomysłem na... (kategoria otwarta)” za projekt „Kulinarna Akademia Szesnastki MNIAM!”.

„Szkoła z pomysłem” to samorządowy systemowy projekt, mający na celu jakościowy rozwój szkół, poprzez pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowisk szkolnych, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację uczniów, nauczycieli i rodziców wokół realizowanych projektów. Szkoły mogły ubiegać się o przyznanie tytułu w pięciu kategoriach.