null

Sukcesy kolarzy WKK

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zwycięzcy na podium
Sukcesy kolarzy WKK

Mistrzostwa Polski MTB, rozgrywane w Boguszowie-Gorcach, zakończyły się wielkim sukcesem zawodników Warszawskiego Klubu Kolarskiego, od lat związanego z Ursynowem. W prestiżowej konkurencji sztafet drużynowych (składającej się z czterech zawodników: kobiety, juniora, młodzieżowca i zawodnika elity) pierwszy raz w historii zawodnicy WKK zdobyli złoty medal. I to nie ostatni na tych mistrzostwach. Gratulujemy!

Sztafeta pojechała w składzie: Antonina Białek, Mateusz Szyszko, Paweł Garczyk i Piotr Kryński. Tego samego dnia w młodzieżowych sztafetach juniorzy młodsi dołożyli drugi złoty medal (Alicja Matuła i Maciej Jarosławski) a młodzicy brązowy (Liwia Michalczyk i Maciej Żeszczyński). 

Podczas najważniejszych startów indywidualnych też posypały się medale. W juniorach tytuł wicemistrza Polski zdobył Mateusz Szyszko, a w młodzieżowcach złoty medal Piotr Kryński. Największą niespodziankę sprawiła jednak Klaudia Czabok, która w elicie pań wywalczyła srebrny medal. To pierwszy medal w elicie wywalczony przez zawodnika Warszawskiego Klubu Kolarskiego w olimpijskiej konkurencji MTB XCO.