null

Sukcesy warszawskich kolarzy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ZAWODNIK WARSZAWSKIEGO KLUBU KOLARSKIEGO POKONUJE OSTRY ZAKRĘT NA KAMIENISTEJ TRASIE. W TLE KIBICE.
Autor: UD Ursynów

Zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego, wspieranego przez Urząd Dzielnicy Ursynów, rywalizowali w trakcie minionego weekendu (7-8 sierpnia) podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które odbywały się w Boguszowie-Gorcach. Przywieźli pięć medali oraz tytuł mistrzów Polski. Zwyciężyli także w klasyfikacji drużynowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kolarze mierzyli się nie tylko z rywalami, ale też z bardzo wymagającą trasą, która jest jedną z najtrudniejszych w Polsce.

Rywalizacja rozpoczęła się od wyścigu sztafet mieszanych młodzików. W tej konkurencji nie było mocnych na Marię Ambrożkiewicz i Aleksandra Struzika z WKK, którzy z dużą przewagą wjechali na metę zdobywając swoje pierwsze koszulki mistrzów Polski. W tej samej dyscyplinie, lecz w kategorii juniorów młodszych, na najniższym stopniu podium stanęła drużyna w składzie: Hanna Mazurkiewicz i Maciej Jarosławski.

Niedzielne zmagania rozpoczęli juniorzy młodsi i juniorki młodsze dla których wyścig ten był Finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze zaprezentował się Maciej Jarosławski, który minął metę jako czwarty zawodnik na ponad 60 kolarzy z całej Polski. Szósty był Szymon Lachowicz, a siódmy Leszek Jaśkiewicz. Wśród kobiet trzecie miejsce po pasjonującym finiszu zajęła Hanna Mazurkiewicz, a czwarta była Alicja Matuła. Te wyniki przyczyniły się do zwycięstwa Warszawskiego Klubu Kolarskiego w klasyfikacji drużynowej OOM.

Nie zawiedli także juniorzy, którzy przez większość wyścigu kontrolowali sytuację i zajęli świetne miejsca na mecie: Mateusz Szyszko został wicemistrzem Polski, a drugie wicemistrzostwo wywalczył Jan Ambrożkiewicz. W elicie mężczyzn tuż za podium był Karol Ostaszewski, a w gronie juniorek na szóstym miejscu uplasowała się Malwina Krzyczkowska. W orlikach WKK zdobyło brązowy medal za sprawą bardzo dobrej jazdy Piotra Kryńskiego. Świetną formę zaprezentowała także Matylda Szczecińska, która pewnie zwyciężyła w wyścigu orliczek, zyskując ponad sześciominutową przewagę nad drugą zawodniczką i jednocześnie zajmując piąte miejsce w wyścigu open elity kobiet.

Warszawski Klub Kolarski jest wspierany i dofinansowywany przez Urząd Dzielnicy Ursynów.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

UŚMIECHNIĘCI MISTRZOWIE POLSKI W SZTAFECIE MIESZANEJ, DZIEWCZYNA I CHŁOPAK. TRZYMAJĄ ZŁOTY PUCHAR.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
ZAWODNIK NA ZAKRĘCIE TRASY ZJAZDOWEJ. ZA NIM OZNAKOWANIE TAŚMĄ I TRAWA. DRZEWA W TLE.