null

Świąteczny czas na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Choinka przystrojona w świąteczne ozdoby w holu Urzędu
Autor: UD Ursynów

Ogromna choinka przed budynkiem, choinka na ludowo ubrana przez przedszkolaki oraz choinka promująca bezpieczeństwo – trzy drzewka to trzy różne inspiracje, wspólnym mianownikiem jest świąteczny czas.  

Przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów od strony ulicy Gandhi dziś (6 grudnia), czyli dokładnie w Mikołajki, o godz. 16.00 rozbłyśnie dziewięciometrowa choinka oświetlona diodami LED. W budynku urzędu panuje już świąteczna atmosfera. Mieszkańców wita „Choinka Oświatowa na ludowo” oraz choinka ustawiona w ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”. 

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem”

Już po raz szósty ruszyła wspólna akcja Straży Miejskiej m.st. Warszawy i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Drzewka, ubrane w nietypowe ozdoby, mają zachęcać do wzięcia odblasku. Tak będzie w ponad 30 punktach miasta, w tym w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych, poprzez poprawę ich widoczności. 
 
Tegoroczna edycja potrwa do 10 grudnia. Mieszkańcom Warszawy przekazanych zostanie w sumie ponad 20 000 odblasków. Mamy nadzieję, że tegoroczny Mikołaj dotrze do jak największej liczby warszawiaków z bezcennym prezentem, jakim jest bezpieczeństwo na drodze.

 „Choinka Oświatowa na ludowo”

Odwiedzających budynek Urzędu Dzielnicy Ursynów w tym roku wita także piękna choinka, która stanęła w holu urzędu w ramach akcji zorganizowanej przez Przedszkole nr 126 "Zaczarowane Podwórko". Piękne, kolorowe ozdoby zostały wykonane przez dzieci z ursynowskich placówek oświatowych.  
Ubrana została dzisiaj przez trójkę dzieci z przedszkola w towarzystwie opiekunów, członków zarządu i pracowników urzędu. „Choinka Oświatowa na ludowo” to projekt realizowany pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na tle choinki stoją dzieci wraz ze strażnikami miejskimi i zarządem dzielnicy
Choinka przystrojona w świąteczne ozdoby w holu Urzędu