null

Święto miłośników malarstwa figurkowego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na grafice znajduje się żeńska postać fantasy. Jest to wojowniczka z ogromnymi skrzydłami, ubrana w zbroję koloru metaliczno-niebieskiego.

Festiwal Malarstwa Figurkowego „Kontrast” odbędzie się w weekend 20-21 listopada 2021 roku w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. To międzynarodowa impreza promująca malarstwo figurkowe, gry figurkowo-bitewne i szeroko rozumianą edukację malarską. Główną osią imprezy jest konkurs, na który zgłoszono prawie 300 prac z Polski i zagranicy. Zapraszamy także na wykłady mistrzów malarskich, koncert muzyki ambientowej, speedpainting, warsztaty malarskie i strefę gier.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Festiwal to okazja do spotkana różnych środowisk malarzy figurkowych, o różnym stopniu zaawansowania. To zabawa dla młodszych i starszych. Festiwal odbędzie się w nowoczesnym obiekcie, z infrastrukturą jakiej jeszcze w Polsce nie miał żaden festiwal.

Jury konkursu:

Katarzyna Kaha Górska 
Natalia Oracz
Anna Machowska
Michał Pisarski
Krzysztof Kobalczyk - Przewodniczący

Wykładowcy:

Matteo Di Diomede - Mindwork Games
Michał Pisarski - Lan Studio

Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty malowania figurek fantasy. Odbędą się w niedzielę, 21 listopada, w godz. 11.00 – 15.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Każdy uczestnik otrzyma figurkę i przybory do malowania oraz wsparcie instruktora. Ilość figurek jest ograniczona, dlatego decydować będzie kolejność zgłoszeń. W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią Covid-19 należy się liczyć z koniecznością oczekiwania na wolne miejsce.

Strefa Gier

Strefa gier będzie działać w sobotę, 20 listopada 2021 roku, w godzinach 10.00 – 17.00 oraz w niedzielę, 21 listopada, w godzinach 10.00 - 16.00.  Wstęp jest bezpłatny. Obowiązują obostrzenia związane z pandemią Covid-19.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi systemami gier figurkowo - bitewnych, przejść szkolenie i rozegrać partie testowe. W ramach strefy pojawią się takie tytuły jak: Corvus Belli Infinity, Warhammer Kill Team, Bolt Action, Black Powder, Aristeia, Ogniem i mieczem, Bogowie wojny, Umbra Turris, First to fight, Dust 1947.

Koncert zespołu Welja

Na koncert zapraszamy w sobotę, 21 listopada, o godz. 20.00. Wstęp jest także bezpłatny.

Weljar to projekt inspirowany czasami prasłowiańskimi, który powstał z tęsknoty za bliskością natury oraz tkwiącej w niej siły pierwotnej. Tworzy muzykę melancholijną z pogranicza folku oraz ambientu. Inicjatywa ta została utworzona z udziałem wokalistki zespołu Cronica, Katarzyny Karoń.

Członkowie zespołu:

Katarzyna Karoń - wokal, flet;
Przemysław Karoń - gitara, wokal;
Adrianna Kania - lira korbowa, wokal, fidel płocka;
Tiago Matos - bębny, perkusjonalia;
Hania Francus - wokal, perkusjonalia, teksty

Plakat do wydarzenia