Wydarzenie

null

Szalone lata 90. Na Ursynowie – wycieczka rowerowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.10.2023 14:00 - 08.10.2023 17:00
Zbiórka przy rzeźbie "Chłopiec na koniu", Kopa Cwila, Park im. R. Kozłowskiego, Ursynów, Warszawa
grafika do wydarzenia

Lata 90. to czas Fiatów 126 p, Polonezów i Ikarusów, za dużych swetrów, legginsów oraz ortalionów. Jednym słowem - jest co wspominać. Zapraszamy na wycieczkę rowerową pod hasłem „Szalone lata 90. Na Ursynowie”. Odbędzie się w niedzielę, 8 października. Przewodnikiem będzie Mariusz Prządak. Wycieczka jest bezpłatna.

Legendarne i kultowe lata 90. to również początek dorosłości wielu z nas. Warszawa była wtedy chaotyczna, jaskrawo kolorowa, chałupnicza. Pełna obciachu i uroku miasta na dorobku, próbującego radzić sobie w kompletnie innej rzeczywistości, rozczulająco zachwyconego tandetą płynącą z mitycznego Zachodu.

Ursynów okazał się brzydkim kaczątkiem, którego lata młodości przypadły na szare, betonowe lata 80. i które w latach 90. przeistoczyło się w pięknego miejskiego łabędzia. Erupcja przedsiębiorczości, swobody i dynamicznych zmian wystąpiła w tamtym dziesięcioleciu na ulicach całej Warszawy, ale szczególnie widoczna była właśnie na Ursynowie, gdzie pojawiły się wielkie sklepy, globalne koncerny i lokalni biznesmeni z oryginalnymi pomysłami.

Zapraszamy na wycieczkę rowerową, podczas której przypomnimy sobie jak wyglądały szalone lata dziewięćdziesiąte na Ursynowie. Wycieczka odbędzie się 8 października. Wystartuje o godz. 14.00 z Kopy Cwila, zbiórka przy rzeźbie "Chłopiec na koniu". Trasa ok. 15 km, czas trwania ok. 3 godzin.