Wydarzenie

null

„Szczegóły znaczące” – spotkanie z Hanną Krall

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.12.2022 18:00 - 20.12.2022 19:00
Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Gandhi 9, 02-776 Warszawa
Logo Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" z dodaną na czerwonym pasku umieszczonym w prawym górnym rogu informacją: wydarzenie płatne.
Autor: UCK "Alternatywy"

Spotkanie z pisarką Hanną Krall poprowadzi dziennikarz i poeta Remigiusz Grzela.

Tu i teraz. Gdzieś, kiedyś i zawsze. Nikt inny nie potrafi łączyć tych wymiarów czasu tak jak Hanna Krall. Z dbałością o każdy szczegół.

Widma Zagłady przenikają się z dramatem dzisiejszych wojen. Wracają dawne traumy, ożywają lęki i nadzieje. Wielkie postacie historyczne ustępują miejsca zwyczajnym ludziom, cichym bohaterom codzienności. Tadeusz Różewicz, Anna Walentynowicz, Kalina Jędrusik, Agnieszka Osiecka, Josif Brodski, Krzysztof Kieślowski, Ewa Hołuszko, ksiądz Adam Boniecki – to tylko kilka osób występujących w tej książce.

Hanna Krall kolekcjonuje słowa, zdarzenia i przedmioty. Nadaje znaczenie rzeczom i szczegółom banalnym. Zapisuje dialogi, układa sceny prywatne. Rysuje żywe portrety, dzięki którym głosy opisywanych ludzi stają się słyszalne. Za pamięci – żeby nie pozwolić zapomnieć.

Uprzejmie informujemy, że podczas spotkania nie będzie możliwości zadawania pytań przez publiczność. Autorka nie będzie także podpisywać książek. Książki z autografem będzie można nabyć przed i po spotkaniu.

Książka „Szczegóły znaczące" ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Bilety w cenie 5 zł dostępne w naszej recepcji i online.

Plakat do wydarzenia

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.