Szkoła przy ul. Zaruby z nagrodą Art in Architecture

Statuetka konkursu Art in Architecture.

​​​​​​​Urząd Dzielnicy Ursynów otrzymał nagrodę za najlepszą przestrzeń publiczną w konkursie Art in Architecture. Nagroda Złoty Leonardo została przyznana za realizację projektu przestrzeni Szkoły Podstawowej nr 399 wraz z zespołem przedszkolnym w Warszawie oraz instalacjami artystycznymi Moniki Sosnowskiej i Katarzyny Przezwańskiej. Projekt wykonał architekt Maciej Siuda z Maciej Siuda Pracownia.

Celem Art in Architecture Festival jest zachęcenie inwestorów, architektów i architektów wnętrz do współpracy z artystami przy realizacji wystroju wnętrz przez promocję szerszego wprowadzenia sztuki do przestrzeni prywatnej, publicznej i do obiektów komercyjnych.

„Najlepszą przestrzenią publiczną, w której obserwować można związki między architekturą a sztuką, jest przestrzeń edukacji. To wręcz wymarzona okoliczność do testowania reakcji jaką ten związek wywołuje na jej użytkownikach. Jeżeli w dodatku to przestrzeń, w której kształtuje się charaktery młodego pokolenia, które od najmłodszych lat rozwija się i dorasta w otoczeniu wysokiej próby architektury i sztuki, której nie trzeba szukać w wybitnych galeriach czy muzeach sztuki nowoczesnej, lecz jest na wyciągnięcie ręki, na co dzień, na zajęciach, czy podczas przerwy, to taka przestrzeń staje się w dodatku przestrzenią przyszłości. Przyszłość zawsze wykuwana jest wyobraźnią nowego pokolenia, a tak ukształtowana wyobraźnia jest nadzieją, że przyszłość będzie mądra, wrażliwa i otwarta" – tak jury uzasadniło przyznanie nagrody Szkole Podstawowej nr 399.

Nagrodę odebrał zastępca burmistrza Ursynowa Klaudiusz Ostrowski oraz architekt Maciej Siuda.

Laureaci konkursu Art in Architecture. Pierwszy od lewej zastępca burmistrza Ursynowa Klaudiusz Ostrowski