null

Szkolenia bezpiecznej jazdy samochodem dla najmłodszych kierowców i seniorów!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Szkolenia bezpiecznej jazdy samochodem

Zachęcamy do doskonalenia swoich umiejętności w jeździe samochodem na bezpłatnych szkoleniach profilaktycznych kierowców w wieku 18-24 lata oraz powyżej 55 roku życia. Szkolenia odbędą się 8 października (niedziela) i 20 października 2023 r. (piątek) w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy – Tor Modlin.

Organizator zapewnia transport autokarowy spod Urzędu Dzielnicy Ursynów i z powrotem (wyjazd o 7.30, powrót około 17.00) oraz posiłek na miejscu.

W programie m.in.: Szkolenie teoretyczne realizowane przez doświadczonych psychologów transportu obejmie m.in. specyfikę ruchu drogowego w Polsce, ocenę czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu z uwzględnieniem wpływu alkoholu i innych środków psychoaktywnych na organizm człowieka, w szczególności w kontekście sprawności psychofizycznej kierowcy. Zajęcia praktyczne, prowadzone przez doświadczonych instruktorów techniki jazdy obejmują wpływ prędkości na drogę hamowania na różnego rodzaju nawierzchniach, wpływ rozmów telefonicznych i rozmów z pasażerem na koncentrację, zasady działania systemów wspomagających kierowcę w samochodzie.

- Gorąco zachęcam do udziału w bezpłatnych szkoleniach z doskonalenia techniki jazdy, na które znów zapraszamy po pandemicznej przerwie. Tym razem, oprócz ursynowskich seniorów, w szkoleniu mogą także wziąć udział najmłodsi kierowcy – osoby w wieku od 18 do 24 lat. Zdobycie nowych umiejętności w zainscenizowanych trudnych warunkach drogowych przez młodych kierowców, jak również możliwość skorygowania swoich nawyków przez kierowców doświadczonych z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na ursynowskich drogach. Dlatego gorąco zachęcam do udziału w szkoleniu – zaprasza Jakub Berent, wiceburmistrz Ursynowa.  


Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest posiadanie prawa jazdy kat. B, wiek 18-24 lata lub ukończone 55 lat oraz wypełnienie karty zgłoszenia. Pisemne zgłoszenia przyjmowane są w Informacji Urzędu Dzielnicy Ursynów w godzinach pracy Urzędu. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szkolenie organizowane jest przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.