null

Szkolimy ursynowskich rolników

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urząd Dzielnicy Ursynów oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tarczynie organizują szkolenie uzupełniające w zakresie stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego. Szkolenie odbędzie się 5 kwietnia (wtorek), w godz. 9.00 – 15.00, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b. Szkolenie jest płatne, zapisy prowadzone są do 25 marca.

- Wbrew powszechnej opinii Ursynów to nie tylko osiedla mieszkalne. W naszej dzielnicy mamy co najmniej kilkudziesięciu rolników, aktywnie zajmujących się produkcją rolną. Niektórzy z nich byli m.in. bohaterami filmu „Wsie Ursynowa. Introspekcje”, przygotowanego z okazji 45-lecia Ursynowa we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym. Dla nich przygotowujemy szkolenie dotyczące  prawidłowego stosowania środków ochrony roślin, które gwarantują bezpieczeństwo dla rolników i mieszkańców, a dla finalnych konsumentów zdrową i smaczną żywność – mówi zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

W czasie spotkania planujemy także zdiagnozować aktualne potrzeby i oczekiwania ursynowskich rolników, co pozwoli na skuteczne planowanie kolejnych dedykowanych dla tej grupy działań w przyszłości.

Atrakcyjna cena szkolenia

Dzięki zaangażowaniu organizacyjnemu Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz wsparciu Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów zapewniono atrakcyjną cenę usługi szkoleniowej wraz z certyfikatem udziału w szkoleniu – koszt to 80 zł/osoba, płatne bezpośrednio firmie szkoleniowej. Szkolenie odbędzie się 5 kwietnia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b w godzinach 9:00-15:00.

Zapisy do 25 marca

Zapisy na szkolenie prowadzi Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów. Chęć udziału w szkoleniu można zgłosić telefonicznie: 22 44 37 421 oraz e-mailowo: ursynow.wos@um.warszawa.pl). Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia będą przyjmowane do 25 marca.

 

plakat do wydarzenia