null

Tak wybrali ursynowianie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Opis: Ogłoszenie wyników w czasie gali budżetu obywatelskiego. Na pierwszym planie stoją prowadzący (mężczyzna i kobieta) oraz pani odczytująca zwycięskie pomysły na Ursynowie. W tle ekran z listą wygranych projektów.
Autor: UD Ursynów

Znamy już wyniki głosowania na pomysły mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Na Ursynowie ze 107 projektów zwyciężyło 15 o wartości 5 609 820 zł. Oprócz pomysłów dzielnicowych zostanie zrealizowanych także 17 projektów ogólnomiejskich. 

Na Ursynowie na pomysły mieszkańców oddano 6 738 ważnych głosów.

- Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Ursynowa za udział w głosowaniu. Serdecznie gratuluję autorom zwycięskich pomysłów. Dziękuję także, że mimo pandemii, która zmieniła nasze życie, pomyśleli Państwo o innych, o naszej wspólnej przestrzeni. Na Ursynowie powstaną nowe ścieżki rowerowe, te wymagające naprawy zostaną zmodernizowane. Teren przy Ratuszu i Domu Kultury Alternatywy zyska więcej roślin i fontannę. Będziemy mieli także drugą tężnię. Tradycyjnie doświetlimy Ursynów. Zachęcam do zapoznania się ze zwycięskimi pomysłami. Zwłaszcza, że autorem jednego jest 8-letni ursynowianin. – mówi Piotr Zalewski, Zastępca Burmistrza Ursynowa.

W głosowaniu mógł wziąć udział każdy mieszkaniec stolicy, nawet niepełnoletni, wybierając łącznie spośród 236 propozycji (107 dzielnicowych i 129 ogólnomiejskich) – maksymalnie 15 projektów ursynowskich dopuszczonych do głosowania w naszej dzielnicy i maksymalnie 10 z miejskich. 

W tym roku mieszkańcy wybrali 15 ursynowskich projektów i 17 - ogólnomiejskich: 

  • najwięcej głosów w naszej dzielnicy zdobył projekt nr 1711 Łączymy rowerowe szlaki - uzupełnienie sieci dróg rowerowych na Ursynowie o brakujące odcinki, na który zagłosowało 2 437 osoby – koszt projektu 323 000 zł,
  • największą popularnością wśród projektów miejskich cieszył się projekt nr 874 Duże drzewa w Warszawie - zieleń, cień i czyste powietrze, na który oddano 33 795 głosów – koszt 946 000 zł. 

Ursynowskie projekty 

Miejskie projekty 

 

Opis: Ogłoszenie wyników w czasie gali budżetu obywatelskiego. Na pierwszym planie stoją prowadzący (mężczyzna i kobieta) oraz pani odczytująca zwycięskie pomysły na Ursynowie. W tle ekran z listą wygranych projektów.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Liczba głosujących z podziałem na dzielnice. Każda dzielnica oznaczona jest czerwonym słupkiem, którego wysokość przedstawia liczbę głosujących. Im więcej osób zagłosowało tym słupek jest wyższy, jeśli mniej to jest niski. Pod słupkiem wpisana jest nazwa dzielnicy a na słupku liczna głosujących. Na Ursynowie jest to 6 738 osób.
Mapy Warszawy z podziałem na dzielnice. Na obszarze każdej z dzielnic wpisano nazwę i liczbę zwycięskich projektów. Na Ursynowie jest to 15.