null

Technologia blockchain - fakty i mity

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika do wydarzenia, szczegóły w treści
Autor: UD Ursynów

​​​​​​​W czwartek, 19 stycznia br., o godzinie 18.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, sala 136) odbędzie się spotkanie dla osób przedsiębiorczych poświęcone tematyce blockchain. Jest to kolejne wydarzenie wspierające przedsiębiorczość i stanowiące wsparcie edukacyjne dla mieszkańców naszej dzielnicy, chcących rozwijać swoje biznesy. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja.

Spotkanie „Technologia blockchain – fakty i mity”, jak i kolejne, podczas których będą poruszane tematy okołobiznesowe, objęte zostają wspólnym hashtagiem #INUrsynów - „I” oznacza inspirację, a „N” networking. Są to dwa cele, które chcemy osiągnąć, czyli zachęcać do poszukiwania nowych pomysłów na rozwój biznesów, a jednocześnie do współpracy między lokalnymi przedsiębiorcami. Odzwierciedleniem obu liter IN jest też scenariusz spotkań, podczas których najpierw jest prelekcja z dyskusją, a potem po nich czas na rozmowy kuluarowe.

- W 2023 roku kontynuujemy udany cykl spotkań w ramach projektu Przedsiębiorczy Ursynów. Rozpoczynamy od tematyki nowych technologii i innowacji. Wybraliśmy blockchain, ponieważ chcemy pokazać przedsiębiorcom potencjał tej technologii oraz przykłady jej wykorzystania, a także odczarować złą reputację blockchainu spowodowaną jego kojarzeniem niemal wyłącznie z tzw. kryptowalutami – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

- Wokół technologii blockchain i walut cyfrowych krąży wiele mitów i legend - co do ich działania, możliwości oraz realnego wykorzystania w biznesie. Pokażę w skrócie techniczne podstawy technologii blockchain oraz możliwości jakie dają publiczne i prywatne łańcuchy bloków. Postaram się też obalić kilka mitów dotyczących "kopania" i używania walut cyfrowych – mówi prowadzący styczniowe spotkanie Rafał Kiełbus.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Link do rejestracji.

O prowadzącym spotkanie

Rafał Kiełbus z technologią blockchain przez Bitcoina jest związany od 2011 roku, od 2017 roku jest zawodowym programistą blockchain,  łącznie w kilkunastu projektach. Jest moderatorem na najstarszym forum o Bitcoin, członkiem zarządu Izby Gospodarczej Blochcain i Nowych Technologii, wykładowcą na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Na koncie ma kilkadziesiąt wystąpień na różnych eventach blockchain i konferencjach naukowych. Prowadzi szkolenia techniczne z zakresu kryptowalut, m.in dla CBSP, KSP, KAS.

Zachęcamy także do śledzenia profilu Przedsiębiorczy Ursynów, na którym na bieżąco publikujemy informacje dotyczące spotkań, szkoleń i aktywności Urzędu Dzielnicy Ursynów w obszarze przedsiębiorczości.