null

Tężnia solankowa na Natolinie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Teren zielony. Z tyłu widoczny jest pięciokondygnacyjny blok mieszkalny a przed nim dwa samochody dostawcze stojące tyłem. Z prawej strony widoczna jest mała, żółta koparka oraz fragment boiska do koszykówki. Zdjęcie wykonano latem przy słonecznej pogodzie.
Autor: UD Ursynów

Ruszyły prace na budowie drugiej na Ursynowie tężni solankowej. Powstająca w Parku Lasek Brzozowy przy ul. Lanciego tężnia to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego, na który swój głos oddało 1732 osób. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Prace będą obejmowały nie tylko budowę tężni solankowej, ale również utwardzenie terenu stanowiącego dojście do tężni, montaż ławek i kosza na śmieci. Nie zapomnieliśmy o zieleni i infrastrukturze technicznej w tym oświetleniu tężni oraz wewnętrznym zasilaniu energetycznym i wodociągowym. 

- To kolejna realizacja projektu z budżetu obywatelskiego na Ursynowie. Już wkrótce mieszkańcy Natolina będą mogli korzystać z dobrodziejstw inhalacji solankowych, które działają profilaktycznie i leczniczo na górne drogi oddechowe. Jestem przekonany, że nowa tężnia będzie się cieszyć takim samym zainteresowanym, jak ta funkcjonująca od kilku lat w Parku im. Jana Pawła II. – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.  

Natolińska tężnia solankowa zaprojektowana została na planie ośmiokąta z zadaszeniem oraz pergolą z drewna świerkowego. Przy tężni umieszczonych zostanie 12 sztuk ławek z podłokietnikami o konstrukcji stalowej. Projekt zakłada również utworzenie gęstego żywopłotu poprzez nasadzenie 44 szt. krzewów wokół tężni.