null

To był bal nad bale!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
sala z tańczącymi osobami widziana z góry, a dookoła sali girlandy z kolorowych balonów
Autor: UD Ursynów

​​​​​​​Po przerwie, już po raz siódmy, odbył się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów bal karnawałowy dla osób z niepełnosprawnością. Frekwencja dopisała – bawiło się prawie 100 niepełnosprawnych mieszkańców, a sala konferencyjna urzędu zmieniła się w salę balową pełną księżniczek, czarodziejów czy kowbojów. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego.

Bal rozpoczął się od poloneza, a następnie wszyscy bawili się przy muzyce na żywo prezentowanej przez znakomitych wokalistów z duetu "KaDar". Gości powitał burmistrz Ursynowa Robert Kempa, który sam włączył się do zabawy, wraz z zastępcami - Jakubem Berentem oraz Klaudiuszem Ostrowskim. Bal prowadził niezrównany twórca i trener Grupy Tanecznej "Hand to Hand" Jacek Sennewald, a przedstawiciele Stowarzyszenia "La Mirada" pięknie zatańczyli Tango Argentyńskie. Nie zabrakło także artystów z niepełnosprawnością. Wystąpił Tomek Szal, którego publiczność od razu polubiła za fantastyczny głos i osobowość sceniczną oraz Teatr Ruchu "Balonik", który zaprezentował własne układy choreograficzne. Do tego liczne atrakcje, niespodzianki i konkursy.

Bal zorganizowały organizacje pozarządowe skupione wokół Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego: Stowarzyszenie Społeczników Ariadna, Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła, Fundacja Alter Ego, Fundacja Kluboteka Dojrzałego Człowieka, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy Warszawa - Mokotów, Fundacja Sztuka i Pasja, Stowarzyszenie Kreatywnych Seniorów "Ruch i zdrowie", Stowarzyszenie Tanga Argentyńskiego "La Mirada". Koordynatorem balu było Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych "Maja".

Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie nieocenionych ursynowskich wolontariuszy: studentów, seniorów, uczniów ursynowskich szkół oraz Ursynowskiego Szczepu 277 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych imienia Janka Bytnara "Rudego".  Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w organizację tej imprezy. Najważniejsze, że przyniosła wiele uśmiechu i radości wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!

sala z tańczącymi osobami widziana z góry, a dookoła sali girlandy z kolorowych balonów
Zobacz galerię (10 zdjęć)
sala pełna tańczących osób, widziana z góry, na górze girlanda z kolorowych balonów
sala tańczących osób z niepełnosprawnościami, w tle girlanda z kolorowych balonów
osoba w stroju Misia Ursynka tańcząca z kobietą w okularach i bluzie
sala tańczących osób, a po środku wokalista z mikrofonem
sala z tańczącymi osobami, na środku tańczy para młody mężczyzna w okularach z kobieta w stroju wróżki
dwie osoby, kobieta w stroju czarodziejki oraz siwy mężczyzna w niebieskiej koszulce polo
sala balowa z tańczącymi osobami w pierwszym rzędzie osoba na wózku inwalidzkim
rząd osób tańczących poloneza, w środku kobieta przebrana za bałwanka oraz burmistrz dzielnicy Robert Kempa w przebraniu czarodzieja
sala z tańczącymi osobami widziana z góry, a dookoła sali girlandy z kolorowych balonów