null

Trasa Biegu SGGW zaskoczyła

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie biegacze na starcie.
Bieg SGGW

​​​​​​​Stogi siana, podbiegi, deszcz, a nawet “ruchome piaski”. Żadna z tych przeszkód nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych uczestników kolejnej edycji Biegu SGGW. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 330 osób.

W sobotni poranek teren Starego Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zamienił się w tętniące życiem miasteczko biegowe. Mimo deszczowej pogody na starcie 5 km biegu stawiło się 215 śmiałków, którzy walczyli o jak najlepsze czasy i poprawę wyniku z poprzednich edycji. Start główny poprzedziły też biegi dzieci rozgrywane na dystansach 200 m, 400 m i 1000 m.

Trasa wymagała od uczestników nie tylko szybkiego biegania, ale także zwinności w pokonywaniu rozmaitych przeszkód. Zawodnicy cztery razy przemierzali pętlę o długości 1250 metrów. Znajomość terenu z pewnością pomagała w coraz szybszym radzeniu sobie z utrudnieniami, które są wpisane w charakter biegu przełajowego. Podbiegi, piach, a także stogi siana urozmaicały drogę do mety i nie dawały biegaczom chwili wytchnienia. Na śmiałków, którzy ukończyli bieg, czekał wyjątkowy medal w kształcie traktora.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Daniel Żochowski uzyskując czas 15:33 i o 14 sekund wyprzedzając Jana Bednarskiego. Trzeci był ubiegłoroczny zwycięzca Biegu SGGW i student tej uczelni - Adam Łukasiak z wynikiem 16:06.

Wśród kobiet zwyciężyła Wiktoria Krupowicz, która linię mety przekroczyła po 18 minutach i 58 sekundach rywalizacji. Druga finiszowała Klaudia Pliszka (19:13), a trzecia była Julia Zawadzka (20:03). 20:03

Organizatorem wydarzenia był AZS Warszawa, AZS SGGW i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Ursynów.