null

Troszczymy się o najmłodsze drzewa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Trzy zielone drzewa z systemem nawadniania, w tle zielone drzewa. Na zdjęciu widać na dalekim planie zaparkowane samochody w różnych kolorach. Przed drzewami fragment chodnika.

W dzielnicy Ursynów rozstawiono worki z wodą służące do podlewania młodych drzew metodą kropelkową. Przewidziano łącze 26 akcji uzupełniania wody w workach dla 889 wskazanych przez dzielnicę drzew.  Podlewanie młodych drzew jest możliwe dzięki finansowaniu z budżetu obywatelskiego - projekt  „Dbamy o ursynowskie drzewa – podlewanie” zyskał uznanie 2163 mieszkańców.

- Cieszę się, że za pośrednictwem budżetu obywatelskiego mieszkańcy dostrzegają problem gorących i bezdeszczowych miesięcy letnich i wspólnie z nami troszczą się o dzielnicowe drzewa. Prawie 900 najmłodszych drzew posadzonych na Ursynowie otrzyma życiodajną wodę, co jest szczególnie ważne w czasie nadchodzących upałów  – mówi zastępca burmistrza dzielnicy Bartosz Dominiak. 

Dzięki uzupełnianiu wody w workach najmłodsze ursynowskie drzewa przetrwają tegoroczne upały. Worki z wodą już zostały rozstawione, będą zasilać rośliny w wodę do października. Każdy worek ma pojemność około 60 litrów. Podlewanie drzewa następuje metodą kropelkową.

Na pierwszym planie dwa drzewa z systemem nawadniania. Zieleń przecina chodnik z jasnej kostki. W tle zieleń oraz infrastruktura parkowa, w tym kosze i ławki
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Na pierwszym planie trzy zielone drzewa z systemem nawadniania. W tle kolejne drzewa oraz zieleń, otwarta łąka. Nad drzewami błękitne bezchmurne niebo. W dalekim tle białe budynki
Trzy zielone drzewa z systemem nawadniania, w tle zielone drzewa. Na zdjęciu widać na dalekim planie zaparkowane samochody w różnych kolorach. Przed drzewami fragment chodnika.