null

Trwają zapisy na Bieg SGGW

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie biegacze na starcie.

Po rocznej przerwie biegacze znów spotkają się Ursynowie, a dokładnie w zabytkowej części kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Bieg przełajowy SGGW odbędzie się w niedzielę, 24 października. Zapisać można się jeszcze do biegu głównego i do marszu nordic walking. Limit miejsc w biegach dziecięcych został już wyczerpany. 

Bieg SGGW odbędzie się w niedzielę 24 października. Początek biegu na 5 km o godzinie 13:30. Wcześniej rozegrane zostaną biegi dzieci i marsz nordic walking. Biuro zawodów znajdować będzie się przy ul. ul. Nowoursynowskiej 166. Opłata startowa wynosi 30 zł, a dzieci i młodzież do 18. roku życia w imprezie wezmą udział za darmo. Zapisać można się jeszcze do biegu głównego i do marszu nordic walking, limit miejsc w biegach dziecięcych został już natomiast wyczerpany. 

W pięknej zielonej scenerii, przeplatanej wydziałami, rozegrana zostanie 24 października kolejna edycja Biegu SGGW. Uczestnicy przekonają się kto z formą jest jeszcze w lesie, a kto zbierze owoce pracy wykonanej na treningach. 

-  Chcemy przybliżać to miejsce mieszkańcom Warszawy, bo tzw. stary kampus jest nieco schowany. Częściej uczęszczany jest kampus od strony ul. Rodowicza „Anody”. Ma on jednak swój klimat i zachęca do odwiedzin, oraz spędzenia tu czasu. Co więcej organizowanie biegów na terenie SGGW ma już swoją długą historię i chcemy ją podtrzymać – mówi Artur Słomka, organizator imprezy. 

Uczestnicy do pokonania będą mieli dystans 5 km. Przełajowa trasa będzie się składać z dwóch rund i prowadzić przez teren starego kampusu. Stali bywalcy Biegu SGGW wiedzą że nie zabraknie krótkich podbiegów i utrudnień. Po raz kolejny w programie zawodów znajdą się też biegi dla dzieci oraz marsz nordic walking. 

- Trasa biegu jest typowo przełajowa. W tym roku teren będzie jeszcze bardziej urozmaicony, bo będzie prowadzić też obok Pałacu Rektorskiego. Jeśli ktoś startował w ostatniej edycji, to zobaczy różnicę, oczywiście na korzyść. Wierzymy, że frekwencja dopisze, bo wraca coraz więcej imprez sportowych i po frekwencji widać, że osoby aktywne chcą brać udział w różnych wydarzeniach i potrzebują takiego sprawdzenia się – dodaje organizator wydarzenia. 

Limit uczestników wynosi 250 osób w biegu głównym, choć przy większym zainteresowaniu jest szansa na rozegranie zawodów w dwóch turach. Oprócz klasyfikacji generalnej i wiekowej prowadzona będzie też klasyfikacja studentów i pracowników SGGW. Tuż za metą na wszystkich czekać będą medale, w pakiecie znajdą się też pamiątkowe koszulki. 

Organizatorem wydarzenia jest AZS Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i AZS Warszawa. Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Ursynów m.st Warszawa. 

Wszystkie informacje znajdują się na stronie: http://azs.sggw.pl/biegsggw/
 

Plakat do wydarzenia "Bieg SGGW". Szczegóły o wydarzeniu w informacji.