null

Turniej w karate tradycyjnym - podsumowanie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie dwie walczące dziewczynki w strojach karate.
Turniej w karate tradycyjnym

W niedzielę, 29 maja, w Szkole Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego 3 w Warszawie odbył się ‘’II Turniej o Puchar Warszawskiej Syrenki w Karate Tradycyjnym’’. Organizatorem była Akademia Sportu i Karate w Warszawie wpierana przez Mazowiecki Związek Karate Tradycyjnego.

W turnieju wystartowało w sumie 212 zawodników z 10 klubów z Mazowsza, ale gościnnie również  z klubów z województwa łódzkiego i lubelskiego. Na hali zawodów obecni byli również rodzice zawodników, rodziny oraz kibice.

- Dowiedziałem się, że karate jest w pierwszej trójce najpopularniejszych i najczęściej uprawianych sportów w Polsce, a w klubie na Ursynowie trenuje ponad 250 osób. Bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza gdy widzę tak wielu zmotywowanych do startu zawodników z całego Mazowsza. Bez względu na wynik trenujcie konsekwentnie i wytrwale. Sport pomaga Wam zachować zdrowie i wszechstronnie się rozwijać – mówił podczas wydarzenia zastępca burmistrza Ursynowa Paweł Zalewski.

Turniej karate odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Ursynowa. Dla zwycięzców przygotowane zostały Puchary Warszawskiej Syrenki, medaliści miejsc 1-3 otrzymali medale i dyplomy, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

- Zawody były ostatecznym sprawdzianem dla młodych karateków przed Pucharem Polski Dzieci, który odbędzie się już 18 czerwca w Łodzi. Mamy w planach wystawić mocną reprezentacje ursynowian, którzy do tych zawodów przygotowują się cały rok. Są wśród nich medaliści pucharu świata z zeszłego roku. Najważniejszy jest zapał, jaki widzę wśród naszych licznych adeptów oraz ich rodziców. Budujemy zdrowe i świadome pokolenie. Chcemy rozwijać karate tradycyjne i  krzewić kulturę fizyczną właśnie tu - na Ursynowie – tak zawody w imieniu organizatora podsumowała prezes Akademii Sportu i Karate w Warszawie - Sensei Justyna Marciniak.

- Bardzo cieszy mnie, że Ursynów jest tak otwartym miejscem dla rozwoju karate tradycyjnego. Trening karate niesie za sobą wszechstronny, metodyczny rozwój oraz wiele ważnych życiowych wartości, których nie sposób doświadczyć nigdzie indziej. Naszym zadaniem jest przygotowanie młodych adeptów do wejścia w dorosłe życie w zdrowiu, dobrej kondycji fizycznej i psychicznej – mówił także prezes Mazowieckiego Związku Karate Tradycyjnego Jerzy Szcząchor.

 

Grupa zwycięzców stojąca na podium, obok trenerzy.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski gratuluje chłopcu, który w ręku trzyma złoty puchar.
Zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski wręcza medale dwóm dziewczynkom stojącym na podium. W rękach trzymają dyplomy.
Na pierwszym planie dwie walczące dziewczynki w strojach karate.
1. Grupa dzieci stojąca na sali gimnastycznej. Wszystkie w strojach karate.