null

Tydzień Seniora na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika do wydarzenia, więcej informacji w treści
Tydzień Seniora na Ursynowie | Autor: UD Ursynów

Prawdziwe kulturalne święto seniorów. Zapraszamy na wiele atrakcji, które przygotowaliśmy w ramach Tygodnia Seniora na Ursynowie. Będą to m.in. filmowe popołudnie „W Nowym Jorku z Audrey Hepburn”, liryczno – muzyczny spektakl, operetka na ekranie czy wycieczka zabytkowym „Ogórkiem”. Odbędzie się w dniach 21-26 listopada 2022r. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

- To będzie wyjątkowy tydzień. Czas młodości trzeciego wieku. Wiem, że ursynowscy seniorzy zawsze na te wydarzenia czekają. A są to osoby zawsze bardzo zaangażowane Furorę robią zwłaszcza autokarowe wycieczki. Oprócz tego przygotowaliśmy moc atrakcji, które na pewno zaspokoją najbardziej wymagające gusta – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Klaudiusz Ostrowski.

Harmonogram wydarzenia:

21, 22, 23 listopada, godz. 10.00, wyjazd sprzed Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) - Wycieczki „Bambajem bez syreni gród”, czyli „Ogórkiem” i zabytkowym tramwajem po Warszawie z piosenką, humorem i zabawą. A w szczególe to autobusiakiem na pl. Narutowicza, bambajem na pl. Bankowy, piechą wkoło placu i na Starówkę do słupnika, spotkanie z Marszałkiem, kielich z Wieniawą, pogawędka z przekupką i pod topór kata. Warsiawski ubaw po pachy.

Wstęp wolny, ale obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc (nr tel. 22 443 72 48) od dnia 18 listopada, od godz. 10.00. Ilość miejsc ograniczona. Jedna osoba może zgłosić do udziału w wycieczce maksymalnie dwie osoby.

21 listopada, godz. 17.00, Multikino Ursynów (al. KEN 60) - Operetka na Ekranie Johann Strauss (syn) „Zemsta Nietoperza” z Wiener Staatsoper. Ten spektakl Opery Wiedeńskiej, jak głoszą krytycy od 40 lat, jest wzorcem wystawienia operetki. Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor. Napisy opracowano na podstawie genialnego przekładu Juliana Tuwima. W rolach głównych: Kurt Streit, Michaela Kaune; reżyseria: Otto Schen; dyryguje: Franz Welser-Möst.

Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów w dniu 18 listopada, od godz. 16.00. Ilość miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie karty wstępu.

22 listopada, godz. 18.00, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” (ul. I. Gandhi 9) - Filmowe Popołudnie „W Nowym Jorku z Audrey Hupburn”. To film niespodzianka w ramach nowej inicjatywy Ursynowskiego Centrum Kultury Alternatywy skierowanej głównie dla seniorów. W nowym cyklu filmowym będzie można obejrzeć stare, niezapomniane klasyki kina hollywoodzkiego z gwiazdami takimi jak Marlin Monroe, Marlon Brando, Elizabeth Taylor czy James Dean.

Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” od 17 listopada, od godz. 10.00. Ilość miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie karty wstępu.

23 listopada, godz. 18.00, Ursynoteka Czytelnia Naukowa (ul. Lachmana 5) - Spotkanie z Piotrem Lipińskim wokół książek „Cyrankiewicz. Wieczny premier”, „Bierut. Kiedy partia była bogiem”, „Gomułka. Władzy nie oddamy”. Z wykształcenia prawnik, z zawodu reporter. Przez prawie dwadzieścia lat związany z „Gazetą Wyborczą”, w której publikował głównie reportaże historyczne. Jego teksty ukazywały się w również w „Radarze”, „Na przełaj”, „Po prostu”, „Polityce”, „Pressie”. Wielokrotnie otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reportaże i nominacje do nagrody „Press” w kategoriach reportaż i wywiad. Wstęp wolny.

24 listopada, godz. 18.00, Dom Kultury Imielin, ul. Dereniowa 6 – „Od La Scali do Piwnicy Pod Baranami” z udziałem Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej. Ten muzyczny spektakl zabierze publiczność w sentymentalną podróż przez liryczno-muzyczny krajobraz piwnicznych kompozytorów: Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zarzyckiego i wielu innych. Kolejne przystanki to arie operetkowe Jana Kiepury, sceny kabaretowe i duety wokalne. Artystom towarzyszyć będzie zespół wybitnych muzyków: Konrad Mastyło - fortepian, Michał Chytrzyński - skrzypce.

Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Kultury Imielin od 22 listopada, od godz. 15.00. Ilość miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie karty wstępu.

25 listopada, godz. 19.00, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b) – „Piosenki morzem pisane”. Koncert piosenek żeglarskich w wykonaniu: Reflinka/Zrefowani, Horyzont Marzeń, Bajdewind, Terapeuci Grupa Wawa, Bajdewind, Janusz&Przyjaciele, Jaras/Jarek Tomczyk, Mirek Koval Kowalewski. Koncert poświęcony będzie pamięci i twórczości Beaty Pichuli, która była nie tylko świetną poetką i tekściarką, ale przede wszystkim oddaną koleżanką. Artyści i przyjaciele biorący udział w przedsięwzięciu podzielą się z publicznością wspomnieniami oraz przypomną niezapomniane strofy jej poezji.

Wstęp wolny, ale obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc (tel. 22 125 56 02), od 17 listopada, od godz. 10.00. Ilość miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie karty wstępu.

26 listopada, godz. 17.00, Dom Kultury Imielin (ul. Dereniowa 6) - prezentacje grup twórczych SMB Imielin „Szkice Warszawy”. Wernisaż prac plastycznych grupy twórczej uczestników warsztatów Pracowni Plastycznej dla Seniorów w Klubie A4 Grupa twórcza Marii Kuduk-Białkowskiej. Wernisażowi towarzyszyć będzie występ muzycznej grupy twórczej seniorów z Domu Kultury Imielin w programie słowno-muzycznym Grupa twórcza Izabeli Wardak. Wstęp wolny.