null

Tydzień Seniora na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika do informacji. Szczegóły w treści.
Autor: UD Ursynów

Koncerty, spektakle, pokaz filmu i wycieczki Ogórkiem. W tym roku zapraszamy także na inaugurację Wolnego Uniwersytetu Ursynowa! To wszystko w ramach Tygodnia Seniora na Ursynowie, który odbędzie się w dniach 4-13 października 2023 r. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

- To będzie prawdziwe kulturalne święto Seniorów, którzy zawsze bardzo na nie czekają. Cieszę się z inauguracji, po trzyletniej przerwie, Wolnego Uniwersytetu Ursynowa. Po raz pierwszy „sesje” odbędą się w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. Poza tym przygotowaliśmy wiele atrakcji, wśród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Jakub Berent. 


Na większość wydarzeń obowiązują bezpłatne wejściówki. 


Harmonogram wydarzenia: 


4 października, godz. 19.00, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” - „Aktor musi grać, by żyć”, czyli spotkanie z Arturem Barcisiem. Mamy możliwość poznać aktora z zupełnie innej strony. Poznania ciekawostek z jego życia, o których nikomu nie opowiadał wcześniej. 
Wejściówki dostępne w recepcji Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” oraz serwisie biletyna.pl od 26 września, od godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki. Organizatorzy: Ursynoteka, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”.


5 października, godz.19.00, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” – koncert „Marek Majewski i przyjaciele”. Odbywa się w ramach cyklu spotkań z Markiem Majewskim – satyrykiem, kompozytorem, śpiewającym poetą, scenarzystą i reżyserem licznych programów estradowych, telewizyjnych oraz radiowych. Na scenie, obok gospodarza, wystąpią jego przyjaciele.
Wejściówki dostępne w recepcji Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” oraz serwisie biletyna.pl od 26 września, od godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki. 


6 października, godz.18.00, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” – inauguracja Wolnego Uniwersytetu Ursynowa: wykład psycholog Mai Pisarek oraz spektakl komiczny Ireneusza Krosnego. Po trzech latach nieobecności powracają wykłady w ramach Wolnego Uniwersytetu Ursynowa. Ta ciesząca się wielka popularnością, wśród naszych mieszkańców, inicjatywa Ursynoteki i Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” skierowana jest do osób dorosłych.
Wejściówki dostępne w recepcji Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” oraz w serwisie biletyna.pl od 26 września, od godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki. Organizatorzy: Ursynoteka, Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”.


7 października, godz.17.00 i 20.00, Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów – spektakl „Sposób na blondynkę” w reż. Aleksandry Nieśpielak, Dariusza Taraszkiewicza. Odwieczna walka dobra ze złem okraszona poczuciem humoru i doskonałym kunsztem aktorskim.
Wejściówki do pobrania w sekretariacie oraz biletomacie w DOK Ursynów oraz serwisie biletyna.pl od 2 października, od godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie dwie osoby.


8 października, godz.19.00, kościół pw. bł. Władysława z Gielniowa – koncert „Bach – Wodecki” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej. W programie koncertu usłyszymy kompozycję Jana Sebastiana Bacha - III Koncert Brandenburski BWV 1048 oraz najpiękniejsze kompozycje Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją i w opracowaniu Jana Lewtaka. 


9, 10, 11, 12, 13 października, godz. 10.00, wyjazd przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów - wycieczki Ogórkiem „Rejs z rejsem po/Wiśle”. Pełen przygód rejs statkiem po Wiśle. Duchowymi przewodnikami będą bohaterowie kultowej polskiej komedii, a nasi (niegłupi wcale) kaowcy zasypią ciekawostkami dotyczącymi warszawskich mostów, królowej polskich rzek i historii około wiślanych. Na pewno nie będzie tak, jak w „polskim filmie”, na pewno nie będzie nudno.
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc pod nr. tel.: 22 4437248 od 5 października, od godz. 10.00. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może zgłosić do udziału w wycieczce maksymalnie dwie osoby.


9 października, godz.19.00, Dom Sztuki – spektakl „Wariacje enigmatyczne” w wykonaniu Teatru Za Daleki, reż. Piotr Dąbrowski. W willi na wyspie Rosvannoy położonej na Morzu Norweskim, pod kręgiem polarnym, tuż przed nastaniem sześciomiesięcznej pory nocnej, spotykają się dwaj mężczyźni. Zaskakujące zwroty akcji i napięcie graniczące z przemocą powodują, że nad sztuką unosi się wątek sensacyjny.
Karty wstępu do odbioru w Domu Sztuki od 6 października, od godz. 16.00. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie karty wstępu.


10 października, godz. 18.00, Muzeum Ursynowa (ul. Barwna 8) - Ursynowski Salonik Poezji „Babie lato”. Spotkanie z poezją inspirowaną obrazem Józefa Chełmońskiego „Babie lato”, w interpretacji Mai Komorowskiej z muzyką z epoki, w wykonaniu Joanny Okoń.


11 października, godz. 19.00, Dom Sztuki – spektakl „Wiedźmy z przytułku” w wykonaniu seniorów z Ursynowskiej Sceny Teatru Amatorskiego USTA. Scenariusz jest swobodnie inspirowany książką Leonory Carrington „Trąbka do słuchania”. Powstały krótkie migawki z codziennego życia zjawiskowych seniorek, mówiące o trudzie, zabieganiu, zagubieniu i odnalezieniu życiowych priorytetów.  
Karty wstępu do odbioru w Domu Sztuki od 06 października, od godz. 16.00. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie karty wstępu.


12 października, godz. 18.00, Dom Kultury Stokłosy - koncert operetkowy zespołu OneOn „Miłosny zawrót głowy”. W programie najpiękniejsze arie i duety z operetek: I. Kalmana, F. Lehara, J. Offenbacha, F. Loewe, R. Stolza, P. Abrahama.
Karty wstępu do odbioru w Domu Kultury Stokłosy od 09 października, od godz. 18.00. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie karty wstępu.


13 października, godz.19.00, Multikino Ursynów – pokaz premierowy filmu  „Chłopi”. To adaptacja słynnej powieści W. Reymonta, skupiającej się na losach wiejskiej społeczności. Odpowiedzialna za reżyserię Dorota Kobiela i Hugh Welchman postanowili przekazać atmosferę powieści poprzez malownicze obrazy, które ożywają w animacji malarskiej. 
Karty wstępu do odbioru w Urzędzie Dzielnicy Ursynów 11 października, od godz. 17.00. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie karty wstępu.