Wydarzenie

null

Ursynoteka zaprasza! - BEZ WYCHODZENIA Z DOMU – SPOTKANIE AUTORSKIE ON-LINE (NA ŻYWO) Z WARSZTATAMI PT. "PRZYGODA Z KOMIKSEM"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.04.2020 15:30 - 29.04.2020 16:00
Ursynoteka
Ursynoteka zaprasza!  W DNIU 29 KWIETNIA O GODZ. 15.30 (spotkanie trwa ok. 75 min) BEZ WYCHODZENIA Z DOMU – SPOTKANIE AUTORSKIE ON-LINE (NA ŻYWO) Z WARSZTATAMI PT. „PRZYGODA Z KOMIKSEM” Wiek uczestników: 12-15 lat. Obowiązują zapisy: tel. 22 648 11 32 lub e-mail: impresariat@ursynoteka.pl Liczba uczestników jest ograniczona do 20 osób ze względu na warsztatowy charakter spotkania. Czego potrzebujesz do warsztatów:
  • ołówek, czarny cienkopis lub czarny długopisu – komputer, tablet lub telefon z zainstalowaną aplikacją Skype w aktualnej wersji (nie jest potrzebne konto lub rejestracja na Skype) – drukarka do wydrukowania czarno-białej karty pracy
POPROWADZI HANS LIJKLEMA  – holenderski (mówiący po polsku) autor książki pt. Incubator, która jest przeglądem komiksów studentów studiujących komiks w uczelniach artystycznych w Europie i Stanach Zjednoczonych  oraz redaktor portalu „Cartoons for Breakfast” Uczestnicy warsztatów – przekonają się, że komiks to nie styl rysowania, ale sposób opowiadania historii; – zobaczą, jak wiele jest gatunków komiksów i jak różnorodne są techniki, po które sięgają twórcy komiksów z całego świata; – ułożą własną historię i poczują smak opowiadania za pomocą komiksowych klatek – Hans Lijklema wykona rysunek na żywo na tablecie z ekranem dotykowym używanym przez rysowników komiksów – odpowie na pytania: Jak narodził się komiks? Dlaczego warto sięgać po komiksy? oraz na pytania uczestników – otrzymają przed warsztatami linki z zaproszeniami aktywującymi dostęp do spotkania – otrzymają przed warsztatami karty pracy (do wydrukowania na czarno-białej drukarce)    

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.