Ursynów drugą siłą w sporcie szkolnym

Przedstawiciele dzielnic odbierają puchary i dyplomy w hali sportowej, w tle kotara. Na zdjęciu stoją ponadto przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy. W tle również flagi Szkolnego Związku Sportowego, Dzielnicy Bielany i olimpijska.
Autor: UD Ursynów

Ursynowscy młodzi sportowcy zajęli drugie miejsce w stołecznej rywalizacji w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zdobyli w sumie 12 medali, dając się wyprzedzić w klasyfikacji łącznej tylko swoim rówieśnikom z Ochoty. W Centrum Rekreacyjno-Sportowym m.st. Warszawy, 30 września, odbyła się ceremonia podsumowująca 53. edycję szkolnych rozgrywek.

Ursynów zdobył w sumie 3 złote, 7 srebrnych  i 2 brązowe krążki, co dało szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji łącznej nasza dzielnica zgromadziła 365 punktów, co uplasowało naszą dzielnicę na drugim miejscu.

W kategorii wiekowej „dzieci” Ursynów za to była najlepszy. Najmłodsi zawodnicy i zawodniczki zajęli pierwsze miejsce, zdobywając 174 punkty. W kategorii „młodzież” nasza dzielnica też znalazła się na podium – na trzecim miejscu, a w „licealiadzie” na dziesiątym. Puchary odebrał burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Świetne wyniki ursynowskich szkół

Nasza potęga w sporcie szkolnym czyli Szkoła Podstawowa nr 303, mieszcząca się przy ul. Koncertowej 4, zajęła drugie miejsca w Warszawie zarówno w  kategorii „dzieci”, jak i „młodzież”. W kategorii „licealiada” siódme miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące nr 70 przy ul. Dembowskiego 1.

Ursynowskie szkoły bardzo dobrze wypadły też w dodatkowej klasyfikacji – podsumowującej wszystkie zawody rozegrane po wprowadzeniu reformy oświaty. Najlepszą szkołą w Warszawie w kategorii „młodzież” okazała się Szkoła Podstawowa nr 303, która zajęła również siódme miejsce w kategorii dzieci. Bardzo dobrze spisały się też ursynowskie szkoły średnie. Liceum nr 70 im. A.Kamińskiego (ul. Dembowskiego 1) zajęło w „licealiadzie” piąte miejsce, a Liceum nr 63 im. L.Kossutha (ul. Hirszfelda 11) miejsce siódme.

W zawodach finałowych rozgrywanych na poziomie stołecznym z udziałem zwycięzców eliminacji dzielnicowych uczestniczyło 2610  zawodników i zawodniczek ze 121 szkół podstawowych (kat. „dzieci”), 2890  zawodników i zawodniczek ze 128 szkół podstawowych (kat. ,młodzież”) i 1371  zawodników i zawodniczek z 75 szkół  średnich (kat. „licealiada”).

Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia Zarządu Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego Z rąk wiceprezydent Warszawy, Renaty Kaznowskiej oraz Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji,  Janusza Samela otrzymali je Agnieszka Rek i Piotr Wasilewski, nauczyciele wychowania fizycznego w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. A. Kamińskiego oraz dyrektor tej szkoły Andrzej Woźniak. Wyróżniona została także Ewa Garstecka – pracownik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów.

Podziękowania za wkład pracy przy organizacji 53. WOM otrzymali ponadto nauczyciele wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 303 – Maciej Demich, Krzysztof Pasicki i Patryk Sadlej.

Więcej informacji na stronach:

Troje przedstawicieli dzielnic odbiera puchary i dyplomy w hali sportowej, w tle kotara. W środku stoi Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Przedstawiciele dzielnic odbierają puchary i dyplomy w hali sportowej, w tle kotara. W tle również flagi Szkolnego Związku Sportowego, Dzielnicy Bielany i olimpijska. Z lewej części zdjęcia w powietrzu złote konfetti.