null

Ursynów nadal pomaga

Drukuj otwiera się w nowej karcie
ciuchy

W dzielnicy działają dwa punkty wydawania i zbiórki darów dla Ukraińców. Dzięki uprzejmości władz SMB „Imielin” magazyn odzieżowy przy ul. Dereniowej 8 pozostanie w tej lokalizacji do końca maja. Urząd poszukuje nowej lokalizacji. Punkt z żywnością i art. chemicznymi znajduje się przy ul. Dereniowej 6.

Punkt wydawania i zbiórki odzieży

Czynny w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 16.00 - 20.00. W tym punkcie zbierana jest odzież oraz podstawowe artykuły higieniczne. Działanie punktu koordynuje Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła. 
Urząd wciąż poszukuje lokalu na Ursynowie, do którego mógłby przenieść się punkt z hali dawnego MarcPolu przy ul. Dereniowej 8. Lokalizację udostępnia SMB „Imielin”. Już wcześniej władze spółdzielni zdecydowały się na przedłużenie użyczenia powierzchni do końca kwietnia, a po ostatnich rozmowach do końca maja. Bardzo doceniamy zaoferowaną przez spółdzielnię pomoc. 
Dotychczas nie udało się znaleźć odpowiedniego pomieszczenia. Dlatego ponawiamy prośbę - podmioty mające w dyspozycji lokal na magazyn prosimy o kontakt z urzędem pod adresem: ukraina@ursynow.pl.
Jeżeli nie znajdzie się chętny do udostępnienia nowej siedziby, punkt będzie działał do końca maja.  

Punkt wydawania i zbiórki żywności 

Dary są wydawane przy ul. Dereniowej 6 we wtorki i czwartki, w godz. 11.00 – 15.00. Przynosić dary można także od poniedziałku do piątku, w godz. 18.00 – 20.00.
W punkcie jest zbierana oraz wydawana żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz artykuły chemiczne.
Działanie punktu koordynuje Stowarzyszenie Społeczników „Ariadna”.