null

Ursynów oddał hołd bohaterom

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na pierwszym planie biało – czerwona flaga z czarnym znakiem Polski Walczącej. Po prawej stronie widoczne nuty, a lewej plecy kobiety w białej bluzce.
Autor: Jan Myszkowski

W niedzielę 1 sierpnia, w godzinę „W”, w Warszawie rozległy się syreny alarmowe, a miasto na minutę się zatrzymało, by oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Pamięć bohaterów uczciły Także władze Ursynowa oraz mieszkańcy dzielnicy. Bardzo dziękujemy za obecność.

Oficjalne uroczystości w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczęły się od złożenia wieńców i zapalenia zniczy przed pamiątkowym głazem oraz pod Tablicą Memoratywną na ogrodzeniu Toru Wyścigów Konnych.

Jak co roku, odbyło się także uroczyste wciągnięcie flag przed Urzędem Dzielnicy Ursynów. O godz. 17.00 Ursynów zatrzymał się na minutę. A chwilę po Godzinie „W” przez urzędem wspólnie zaśpiewano pieśni powstańcze i patriotyczne z udziałem chórów Ars Chori i Iuvenis, pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Godzina „W” na Ursynowie. Na pierwszym planie harcerz stojący na środku ulicy z zapaloną racę w lewej ręce. W tle pusta ulica, a po bokach inni ludzie.
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Godzina „W”. Na pierwszym planie stojący tyłem mężczyzna z zapaloną racą. W tle, na ulicy, czerwony dym i grupa osób.
Publiczność podczas koncertu. Niektórzy trzymają w rękach biało – czerwone flagi, z czarnym znakiem Polski Walczącej.
Na pierwszym planie muzycy grający piosenki powstańcze. Na drugim, na scenie śpiewający chór w biało-czarnych strojach.
Budynek Urzędu Dzielnicy Ursynów z widocznymi grafikami znaku Polski Walczącej oraz twarzy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Publiczność podczas koncertu. Na pierwszym planie, z lewej strony, powiewająca biało – czerwona flaga z czarnym znakiem Polski Walczącej.
Publiczność na koncercie widoczna od tyłu. Przed publicznością, na tle budynku urzędu widoczna scena, na której występuje chór
Napis PAMIĘTAMY ułożony przez stojące w rzędzie osoby. Każda ma białą koszulkę z jedną czerwoną literą.