null

Ursynów wspiera przedsiębiorczych!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wnętrze UrsynLab. Oszklona ściana i biurka z komputerami.
Ursynów wspiera przedsiębiorczych

Dziś (28 września) oficjalnie otwarto UrsynLab - Przedsiębiorczy Ursynów, czyli nową przestrzeń dla osób przedsiębiorczych i kreatywnych z Ursynowa i Warszawy. Do dyspozycji mieszkańców oddano także przestrzeń do pracy biurowej. Uruchomienie UrsynLab to kontynuacja wcześniejszych działań Urzędu Dzielnicy Ursynów, ukierunkowanych na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości. Punkt rozpocznie pracę 29 września - będzie to „dzień otwarty” dla przedsiębiorczych mieszkańców dzielnicy.

- Od początku kadencji na Ursynowie budujemy system wsparcia lokalnej przedsiębiorczości. Otwarcie przestrzeni UrsynLab jest naturalnym efektem wcześniejszych naszych działań, których adresatami były osoby przedsiębiorcze. Na spotkaniach często słyszeliśmy od nich oczekiwanie uruchomienia takiego miejsca. UrsynLab to możliwość poszerzenia oferty dzielnicy i zarazem szansa na większe sieciowanie lokalnego biznesu na Ursynowie - mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów.

Oficjalne otwarcie było okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz przekazania planów Urzędu Dzielnicy na najbliższą przyszłość. W wydarzeniu wzięła udział  Karolina Zdrodowska - Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego, przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Ursynów oraz Rady Dzielnicy Ursynów.

- Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa, która kiełkowała tutaj na Ursynowie już od prawie 5 lat, wreszcie znalazła dla siebie miejsce. Tak naprawdę najdłużej trwał poszukiwanie lokalu. Ta lokalizacja, która ostatecznie została wybrana, wydaje mi się niezwykle dobra, dla tego rodzaju inicjatywy – mówi Karolina Zdrodowska Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

UrsynLab - Przedsiębiorczy Ursynów  znajduje się w samym sercu Ursynowa, w lokalu położonym przy wejściu do Multikina (al. Komisji Edukacji Narodowej 60). Będzie funkcjonował od 29 września od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 - 18.00, a w przypadku organizacji wydarzeń godziny pracy będę wydłużane. UrsynLab rozpoczyna funkcjonowanie od dnia otwartego dla przedsiębiorczych mieszkańców.

- Dla nas jest to miejsce testowe. Chcemy dzięki niemu sprawdzić, czy i w jakim zakresie my jako urząd dzielnicy, jako miasto stołeczne Warszawa, jesteśmy potrzebni przedsiębiorcom. Jestem przekonany, że UrsynLab spodoba się użytkownikom i będziemy w nim rozmawiali o przedsiębiorczości jeszcze szerzej niż to do tej pory miało miejsce na Ursynowie - mówi Robert Kempa burmistrz Dzielnicy Ursynów.

 

 

Harmonogram wydarzeń planowanych w UrsynLab.

Wejście do UrsynLab z otwartymi drzwiami
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Strefa relaksu w UrsynLab z leżakami i półka z książkami.
Wnętrze UrsynLab. Oszklona ściana i biurka z komputerami.
Schody w UrsynLAb z motywacyjnymi napisami
Sala kinowa wypełniona osobami zaproszonymi na otwarcie UrsynLab
Goście zaproszeni na otwarcie UrsynLab
Cztery Panie siedzące na tle ekranu w tym Karolina Zdrodowska - Dyrektorka Koordynatorka Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy
Grupa młodzieży na tle rollupa Urzędu Dzielnicy Ursynów